Liczba niezerowych adresów BTC osiągnęła poziom 39 mln

Bitcoin bitcoin btc

Dostawca danych on-chain – Glassnode – ujawnił, że obecnie istnieje aż 38,76 milionów adresów BTC z saldem większym niż zero. […]

bitbay zonda

Dostawca danych on-chain – Glassnode – ujawnił, że obecnie istnieje aż 38,76 milionów adresów BTC z saldem większym niż zero. Jest to najwyższy poziom odnotowany od ostatniego szczytu 38,7 miliona z kwietnia tego roku.

Spadek bitcoina nie jest powodem do zmartwień

Pomimo ostatniego spadku ceny, bitcoin wyznaczył nowe szczyty w innym obszarze. Według Glassnode, obecnie istnieje 38,76 milionów portfeli BTC zawierających pewną ilość podstawowej kryptowaluty. Pobicie poprzedniego rekordu 38,7 miliona niezerowych adresów, który odnotowano 23 kwietnia zajęło monecie dokładnie siedem miesięcy.

Jedną z przyczyn tego wzrostu może być rozwój, przez który bitcoin przeszedł w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wygląda na to, że pozytywny trend rozpoczął się na początku października, krótko po tym, jak SEC i Rezerwa Federalna powiedziały, że USA nie zakażą tej branży, tak jak Chiny.

Największy kraj pod względem powierzchni i rywal gospodarczy USA – Rosja – również ujawnił, że nie ma zamiaru wprowadzać zakazu kryptowalut. Prezydent Vladimir Putin przewidział nawet, że cyfrowe aktywa mogą pewnego dnia posłużyć jako środek wymiany i płatności transgranicznych.

Kolejny byczy news miał miejsce w dniu 19 października. To właśnie wtedy światło dzienne ujrzał ETF na kontrakty terminowe od ProShares. Rozpoczął on notowania na New York Stock Exchange, stając się tym samym pierwszym tego typu produktem zatwierdzonym w USA. Kilka dni później wiodące cyfrowe aktywo przebiło swój poprzedni rekord wszech czasów i osiągnęło poziom 65 tysięcy dolarów.

W ciągu pierwszych 17 dni listopada bitcoin nie spadł poniżej 60 000 dolarów. 10-tego dnia osiągnął nawet kolejne ATH na poziomie prawie 69 000 dolarów. Jednak cena aktywa zaczęła maleć w ciągu ostatniego tygodnia. Obecnie BTC oscyluje w granicy około 57 000 USD.

Niemniej jednak, jego krzywa adopcji wciąż rośnie. Coraz więcej firm akceptuje go bowiem jako metodę płatności. Co więcej, we wrześniu bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze.

BTC jest w byczym trybie

Zgodnie z innym wykresem przedstawionym przez Santiment – podaż bitcoina na giełdach cały czas się zmniejsza. Może to świadczyć o tym, że wieloryby BTC i długoterminowi inwestorzy przenoszą cyfrowe aktywa do zewnętrznych zimnych portfeli.

To właśnie dlatego może powstać niedobór podaży. W konsekwencji zmniejszy on ryzyko wyprzedaży, a co za tym idzie napędzi impet cenowy.

santiment bitcoin

Tagi
bitcoin btc glassnode Niezerowe adresy podaż portfele Santiment

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.