Szef Fedu twierdzi, że władze USA nie zakażą kryptowalut

Kryptowaluty

Szef Fedu, Jerome Powell, powiedział, że USA nie zabronią korzystania z kryptowalut. Dodatkowo inny polityk ze Stanów Zjednoczonych zaproponował, by […]

Szef Fedu, Jerome Powell, powiedział, że USA nie zabronią korzystania z kryptowalut. Dodatkowo inny polityk ze Stanów Zjednoczonych zaproponował, by na bazie cyfrowych walut zbudować nowy złoty standard dla dolara.

Szef Fedu: USA nie zakażą kryptowalut

Podczas gdy Chiny kontynuują swoją wrogą politykę wobec branży kryptowalut, Stany Zjednoczone wydają się przyjmować znacznie bardziej otwarte podejście. Szef Fedu, Jerome Powell, zapewnił, że jego kraj nie zabroni korzystania z zasobów cyfrowych. Słowa te padły podczas piątkowego posiedzenia Komisji ds. Usług Finansowych.

Całą wypowiedź urzędnika można posłuchać poniżej:

Warto też dodać, że Powell stwierdził, że niektóre aktywa cyfrowe, w szczególności stablecoiny, muszą zostać uregulowane. Plany te potwierdzają źródła The Wall Street Journal. Ponoć administracja Białego Domu stara się przekonać Kongres do stworzenia „karty specjalnego przeznaczenia” dla emitentów stablecoinów. Choć nie znamy szczegółów tego planu, sam Powell uważa, że stablecoiny powinny być regulowane w ramach tych samych parametrów, co narzędzia z rynku finansowego, takie jak np. depozyty bankowe.

szef fedu

Nowy złoty standard dla dolara

To jednak jeszcze nie wszystko. O parę kroków dalej od Powella poszedł kongresman Madison Cawthorn. Krótko po wspomnianym spotkaniu z władzami Fedu, polityk zapytał w social mediach, co jego followersi myślą o wprowadzeniu „nowego złotego standardu”.

Obiektywnie rzecz biorąc, szanse na taki scenariusz wydają się dość małe, przynajmniej na razie. Stany Zjednoczone od lat nie zapewniały żadnego rozstrzygającego i jasnego podejścia regulacyjnego do aktywów cyfrowych, nie mówiąc już o zaakceptowaniu ich jako nowego złotego standardu.

Nawet Anthony „Pomp” Pompliano, wielki optymista w kwestii bitcoina i kryptowalut, przyznał w swoim cotygodniowym raporcie adresowanym do jego subskrybentów, że są niewielkie szanse na to, że coś takiego jak nowy złoty standard oparty na BTC pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Zresztą USA to kraj, który kilkadziesiąt lat temu usunął standard złota.

Niemniej jednak nawet ostatnie wypowiedzi Powella należy uznać za bardzo pozytywne dla branży kryptowalut.

Tagi
bank centralny bitcoin cyfrowe waluty FED Jerome Powell

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.