Użytkownicy portfela Chivo otrzymają zniżki na paliwo

Kryptowaluty

Salwadorska państwowa firma stojąca za cyfrowym portfelem „Chivo” przyzna obywatelom zniżkę na płatności za paliwo. W ten sposób chce jeszcze […]

Salwadorska państwowa firma stojąca za cyfrowym portfelem „Chivo” przyzna obywatelom zniżkę na płatności za paliwo. W ten sposób chce jeszcze bardziej zachęcić ludzi do korzystania z bitcoina jako środka wymiany.

Chivo współpracuje z głównymi firmami gazowymi

Nayib Bukele – prezydent Salwadoru – ogłosił wczoraj za pośrednictwem swojego konta na Twitteeze nowe korzyści płynące z używania portfela Chivo. Nowe informacje były częścią dłuższego wątku opowiadającego o wysiłkach narodu zmierzających do obniżenia kosztów paliwa w kraju.

Rząd przez rok będzie amortyzował dalsze wzrosty kosztów paliwa na rynkach międzynarodowych. Według Bukele, ograniczy to ceny dla konsumentów i małych firm w kraju oraz wzmocni gospodarkę.

W całym przedsięwzięciu swój udział będzie miał też portfel Chivo. Firma stojąca za tym produktem we współpracy z największymi stacjami benzynowymi w kraju sprawi, że użytkownicy korzystający z portfela zapłacą za każdy galon benzyny o 0,20 USD mniej niż zwykle.

salwador btc

Kolejny krok w kierunku adopcji Bitcoina

Chociaż Bukele nie powiedział tego bezpośrednio, partnerstwo Chivo zachęci również obywateli do dokonywania transakcji w bitcoinie. Od czasu uchwalenia prawa czyniącego BTC legalnym środkiem płatniczym, wiele osób okazywało sceptyczne nastawienie, a ludzie organizowali nawet protesty.

Pomimo sprzeciwu ze strony obywateli, mediów i bankierów, Bukele pozostał nieugięty. Kiedy uruchomiono portfel Chivo, rozdał obywatelom kryptowalutę o wartości 30 dolarów jako zachętę do korzystania z nowego środka płatności.

Co więcej, rząd Salwadoru gromadzi bitcoiny przy każdej nadarzającej się okazji. Tylko w zeszłym tygodniu zakupił kolejne 150 monet, dzięki czemu w jego portfelu znajduje się już 700 BTC.

Wiadomo również, że kraj ten wejdzie w branżę miningową. Prezydent niedawno udostępnił w sieci film przedstawiający coś, co prawdopodobnie mogłoby stać się pierwszą publiczną kopalnią bitcoinów w jego kraju. Co ciekawe miałaby ona być zasilana energią z wulkanu.

Tagi
Chibo Nayib Bukele Paliwo Salwador

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.