Każdy dorosły obywatel Salwadoru otrzyma 30 USD w BTC

Bitcoin

Aby rozpocząć adopcję Bitcoina w Salwadorze, rząd rozda BTC o wartości 30 dolarów każdemu dorosłemu obywatelowi, który pobierze oficjalną aplikację […]

Aby rozpocząć adopcję Bitcoina w Salwadorze, rząd rozda BTC o wartości 30 dolarów każdemu dorosłemu obywatelowi, który pobierze oficjalną aplikację portfela.

Airdrop od Salwadoru

Salwador organizuje airdrop Bitcoinów. Wszyscy dorośli obywatele będą uprawnieni do otrzymania BTC wartego 30 dolarów, jeśli pobiorą krajową aplikację portfela Bitcoin. Salwador posiada 6,45 miliona obywateli, z których 4,5 miliona to dorośli. Oznacza to, że jeżeli z programu skorzysta większość, może on kosztować znacznie ponad 100 milionów dolarów.

Według analityka on-chain Willy Woo, napływ 4,5 miliona dolarów nowych użytkowników do sieci Bitcoin zwiększyłby również globalną bazę użytkowników tego aktywa o 2,5%.

Ponieważ zasięg danych komórkowych w Salwadorze nie jest tak silny jak w innych bardziej rozwiniętych krajach, aplikacja Bitcoin nie będzie potrzebowała internetu do działania. Do transferu bitcoinów peer-to-peer i odbioru airdropu wystarczy zwykłe połączenie komórkowe. Podczas przemówienia, prezydent Bukele ogłosił również, że Bitcoin stanie się oficjalną walutą kraju 7 września.

Inne kraje idą w ślady Salwadoru

Odkąd Bukele ogłosił swoje plany, aby Bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze, inne kraje Ameryki Łacińskiej ogłosiły podjęcie podobnych działań. Prawdopodobnie ze względu na podobne problemy z zadłużeniem i zależność od dolara amerykańskiego. Kolejnym krajem, który może przyjąć BTC jako prawny środek płatniczy jest Paragwaj. Władze tego południowoamerykańskiego kraju mają przedyskutować ten pomysł już w przyszłym miesiącu.

Pomimo entuzjazmu, jaki okazali zwolennicy krypto dla planów Salwadoru, kraj ten napotkał pewien opór. Partia opozycyjna Farabundo Martí National Liberation Front podejmuje wysiłki, aby pokrzyżować plany. Niedawno również Bank Światowy odmówił Bukele jakiejkolwiek pomocy przy projekcie.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
adopcja airdrop bitcoin btc Salwador

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.