Salwador chce kopać BTC za pomocą energii z wulkanów

Mining kopanie btc wulkany

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele udostępnił w sieci film przedstawiający, co prawdopodobnie mogłoby stać się pierwszą publiczną kopalnią bitcoinów w jego […]

bitbay zonda

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele udostępnił w sieci film przedstawiający, co prawdopodobnie mogłoby stać się pierwszą publiczną kopalnią bitcoinów w jego kraju. Pomysł bowiem oparty jest na… wulkanach.

Kopanie BTC i wulkany

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele napisał na Twitterze: „Pierwsze kroki”. Dodał hasztag #Bitcoin i video przedstawiające obiekt, który wytwarza energię elektryczną z ciepła wulkanów. W klipie widzimy potem kontener oznaczony logiem rządu Salwadoru. Następnie pojawia się osoba montująca bitcoinowe koparki. Prezentacja kończy się panoramicznym widokiem elektrowni.

Tweet jest jednym z najpopularniejszych postów prezydenta. Pomysł zdają się chwalić liderzy rynku kryptowalut, tacy jak: Dan Held z Krakena, Jay Hao z OKEx , syn Petera Schiffa, Spencer Schiff, i użytkownik Hodlnaut.

Salwador „na siłę” przyjmuje BTC

Bukele jest często nazywany prezydentem-millenialsem. Jest przyzwyczajony do tweetowania i bycia bardzo aktywnym w mediach społecznościowych. Dla przykładu, odwoływał już za pomocą Twittera np. nielubianych urzędników. Jego styl rządzenia bardzo podoba się obywatelom kraju, stąd bierze się też jego duża popularność w kraju. Bukele zbudował zresztą antysystemową partię, która pokonała w wyborach siły polityczne, które wcześniej rządziły Salwadorem.

kopanie btc wulkany

Teraz popularność prezydenta została wystawiona na próbę. Powodem jest kontrowersyjna ustawa dot. bitcoina, która sprawiła, że kryptowaluta jest obecnie prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze. Przeciw nowym przepisom protestowali m.in. lewicowi politycy, którzy są zdania, że ustawa nie jest zgodna z konstytucją.

Mimo krytyki Bukele nadal kontynuuje swoją probitcoinową politykę. Powód? Niektórzy sugerują, że chce on stworzyć w Salwadorze wielką „pralnię pieniędzy”, czego centrum ma stanowić bitcoin. Sugerują to ponoć tajne rozmowy prezydenta z przedstawicielami mafii, która funkcjonuje w jego kraju.

W każdym razie ostatnie wideo pokazuje, że prezydent Salwadoru potraktował swoją bitcoinową wizję bardzo poważnie i planuje rozwijać swój projekt, nawet mimo sprzeciwu części obywateli i polityków.

Warto dodać, że rząd regularnie dokupuje bitcoiny. Robi to przy okazji ostatnich spadków na giełdach. Obecnie posiada już ok. 700 BTC.

Szerzej problem adopcji BTC w Salwadorze opisaliśmy tutaj.

Tagi
kopanie btc Kopanie BTC wulkany Nayib Bukele Salwador salwador bitcoin wulkany

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.