Salwador znowu kupił na spadkach. Łącznie posiada już 700 BTC

Bitcoin salwador btc

Pierwszy naród, który oficjalnie przyjął bitcoina jako legalny środek płatniczy, posiada w swoim portfelu już 700 monet. Prezydent kraju Nyaib […]

bitbay zonda

Pierwszy naród, który oficjalnie przyjął bitcoina jako legalny środek płatniczy, posiada w swoim portfelu już 700 monet. Prezydent kraju Nyaib Bukele poinformował bowiem o kolejnych zakupach. Podobnie jak podczas poprzednich inwestycji, Salwador tym razem również skorzystał z okazji, ponieważ cena BTC spadła poniżej 45 000 USD.

Salwador znowu kupuje BTC

Prezydent Salwadoru – Nayib Bukele – poinoformował dziś na Twitterze, że jego kraj „kupił dip”, akumulując kolejne 150 bitcoinów.

Salwador najwyraźniej skorzystał z promocji, ponieważ BTC spadł z ponad 48 000 dolarów wczoraj do nieco ponad 45 000 dolarów dzisiaj.

Najnowszy zakup ma miejsce po kilku poprzednich, z których pierwszy miał miejsce 6 września. W tym dniu, tuż przed tym jak bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze, kraj wprowadził do swojego portfela 200 BTC.

Po ogłoszeniu dzisiejszej wiadomości, prezydent Bukele dodał, że „nigdy nie mogą cię pokonać, jeśli kupujesz spadki” i że jest to „rada prezydencka”.

Zachęty dla krypto inwestorów

Jak wspomnieliśmy powyżej, Salwador zalegalizował podstawową kryptowalutę w dniu 7 września. Stał się w ten sposób pierwszym w historii narodem, który poczynił takie kroki. Od tego czasu jednak podobny pomył przedstawiło kilka innych państw.

Aby pobudzić dalszą adopcję i zagraniczne inwestycje, Salwador zaoferował pewne korzyści dla tych, którzy chcą korzystać z kryptowaluty.

Obcokrajowcy mogą kupić obywatelstwo za 3 BTC. Co więcej, doradca prawny Bukele, Javier Argueta, zasugerował, że zagraniczni inwestorzy nie będą musieli płacić podatków od jakichkolwiek zysków związanych z bitcoinem.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin bitcoin zakup btc inwestycje Salwador zakupy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.