salwador bitcoin

Salwador kupił 400 BTC i planuje dalsze zakupy

Bitcoin

Bitcoin już dzisiaj stanie się prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze, a rząd tego państwa tuż przed wejściem w życie nowej ustawy rozpoczął zakup monet. Oznacza to, że Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który posiada sztandarową kryptowalutę w swoim portfelu.

Salwador kupuje BTC

Początkowo prezydent Nayib Bukele ogłosił na Twitterze zakup 200 BTC. Dodał jednak, że to nie koniec, a brokerzy kraju mają robić kolejne zakupy jeszcze przed wejściem w życie nowej ustawy.

I faktycznie. Dwie godziny później, Bukele opublikował kolejnego tweeta, w którym poinformował o kolejnej partii. Oznacza to, że kraj ten posiada już w swoim portfelu 400 bitcoinów. Monety te przy dzisiejszych cenach są warte ponad 20 mln USD.

Salwador nabywa bitcoiny, aby stworzyć niezbędną płynność dla sprzedawców i osób fizycznych, które będą chciały korzystać z nowej krajowej waluty. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że BTC nie zastąpi dolara. Będzie z nim koegzystował, a prezydent zapowiedział, że obywatele nie będą zmuszeni do korzystania z kryptowaluty.

bitcoin salwador

Salwadorczycy pozostają sceptyczni

Obywatele Salwadoru wciąż jednak pozostają sceptyczni wobec kontrowersyjnej ustawy. Twierdzą bowiem, że zmienność bitcoina może zaszkodzić biedniejszej części społeczeństwa. Niektórzy krytycy wyszli nawet na ulice aby wyrazić sprzeciw wobec ustawy przegłosowanej bez społecznych konsultacji.

Protestujący mieli solidne podstawy aby kwestionować sposób, w jaki powstało nowe prawo. Przypomina ono bowiem o kontroli prezydenta Nayiba Bukele nad wszystkimi gałęziami salwadorskiego rządu. Pomimo faktu, że projekt ustawy musi normalnie przejść przez żmudny proces badań, konsultacji i adaptacji, ustawa dotycząca BTC została zatwierdzona w mniej niż sześć godzin od momentu, gdy Bukele oficjalnie przedstawił ją Kongresowi.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc kryptowaluty prawo Salwador

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.