Crypto.Com pierwszą giełdą kryptowalut spełniającą wymagania SOC 2

Giełdy kryptowalut crypto.com kolekcja nft

Giełda Crypto.Com ogłosiła, że od teraz posiada certyfikat SOC 2. Wszystko dzięki audytowi przeprowadzonemu przez globalną firmę doradczą Deloitte. To […]

bitbay zonda

Giełda Crypto.Com ogłosiła, że od teraz posiada certyfikat SOC 2. Wszystko dzięki audytowi przeprowadzonemu przez globalną firmę doradczą Deloitte. To sprawia, że stała się pierwszą giełdą kryptowalutową, która uzyskała ten międzynarodowy standard uznawany w tradycyjnych finansach.

Najbezpieczniejsza giełda kryptowalut, certyfikowana przez Deloitte

Zgodnie z niedawną informacją prasową, Crypto.com pomyślnie przeszedł audyt SOC 2 (Service Organization Control). SOC 2 to powszechny standard w tradycyjnych finansach, który poświadcza wiarygodność praktyk informacyjnych, polityki i operacji firmy.

Oznacza to, że Crypto.com uzyskał certyfikat najbezpieczniejszej platformy do handlu kryptowalutami i pierwszej giełdy kryptowalutowej, która pomyślnie przeszła proces audytu SOC 2. Za kontrolą stoi Deloitte, międzynarodowa firma, która świadczy usługi audytorskie, konsultingowe, podatkowe i doradcze dla światowych marek.

Według firmy, spełnienie standardów SOC 2 potwierdziło jej zaangażowanie w prywatność i bezpieczeństwo danych. Zapowiedziała też, że będzie nadal inwestować w ulepszanie swojej platformy, aby zapewnić najwyższe standardy w branży. Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com skomentował sytuację w następujący sposób:

Jestem niezwykle dumny z naszej zgodności z SOC 2. Pokazuje ona nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo, prywatność i zgodność z przepisami, które były fundamentami naszej działalności od pierwszego dnia.

CRO zyskuje na znaczeniu dzięki nowym partnerstwom

W tym roku firma stale nawiązywała nowe partnerstwa. Jednym z nim jest współpraca z Staples Center – stadionem drużyny koszykarskiej LA Lakers. Jego nazwa zostanie zmieniona na Crypto.Com Arena dzięki 20-letniej umowie o wartości 700 milionów USD. Zmiana odbędzie się w Boże Narodzenie podczas meczu, w którym światło reflektorów będzie skupione bezpośrednio na marce Crypto.com.

CRO, natywny token giełdy, wzniósł się na niewiarygodne wyżyny w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Tylko w tym okresie zyskał on ponad 430%. Token jest obecnie notowany na poziomie 0,85 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 21 mld USD. W perspektywie siedmiu dni wzrósł on aż 103%.

Tagi
audyt Crypto.com Deloitte giełdy kryptowalut SOC 2

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.