za
binance irlandia

Binance przenosi się do Irlandii

zondacrypto bitcoin giveaway

Binance zarejestrowało czwarty podmiot prawny w Irlandii. Tak wynika z doniesień Irish Independent.

Binance rejestruje się w Irlandii

Binance, po paru latach działania w sposób zdecentralizowany, najprawdopodobniej ma zamiar osiedlić się w Irlandii. Wszystko to jest konieczne, by złagodzić problemy związane z przestrzeganiem przepisów przez spółkę.

Changpeng „CZ” Zhao, założyciel i dyrektor generalny tej największej na świecie giełdy kryptowalut, powiedział 19 listopada, że ​​Binance wybrało już lokalizację swojej nowej siedziby. Dowiedzieliśmy się, że Binance założyło we wrześniu trzy spółki w Irlandii: Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings i Binance Technologies. Nowa jednostka nazywa się z kolei Binance Exchange. W październiku Zhao potwierdził nawet Reutersowi, że Binance ma w planach uczynienie z Irlandii swojej globalnej siedziby.

W listopadzie Zhao ujawnił również inne plany – tym razem dotyczące biur we Francji. O nich opowiadał z kolei dziennikarzom francuskiej gazety Les Echos.

Francja byłaby naturalnym wyborem na regionalną, a może nawet globalną siedzibę główną – mówił Zhao podczas wywiadu.

binance irlandia

Problemy Binance

Skąd jednak pomysły Binance, by szukać nowej siedziby głównej? Przypomnijmy, że giełda od dawna znajduje się pod presją regulacyjną ze strony władz na całym świecie. Chodzi głównie o działania urzędników z takich krajów jak Japonia, Wielka Brytania, a nawet przyjazny dla kryptowalut Singapur.

Irlandia jest zaś ulubioną lokalizacją amerykańskich dużych firm technologicznych, takich jak Apple i Google. Powód? Jest dość prozaiczny. Kraj zawdzięcza to w sporej mierze niskim podatkom, jakie w nim obowiązują. Z drugiej strony wiemy już też, że rząd w Dublinie chce od przyszłego roku podnieść podatki dla dużych międzynarodowych korporacji. Mają one wzrosnąć do 15%. Trzeba jednak też dodać, że nie będzie to wielki skok, bowiem dziś wynoszą one 12,5%. Stosowne zmiany w prawie podatkowym zostały już przegłosowane przez irlandzki parlament.

Binance zapewne nie chce mieć swojej siedziby w ojczystych Chinach. Jest to spowodowane działaniami Pekinu, który nie kryje już od jakiegoś czasu, że nie jest przychylny kryptowalutom.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Binance binance irlandia giełda kryptowalut irlandia
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.