za
bitcoin 68 000

Bitcoin z nowym ATH!

2021-11-09
Kurs Bitcoin
Binance Launchpool

Bitcoin osiągnął nowe ATH na poziomie 68 530 USD. W ślad za BTC podążają inne kryptowaluty.

Bitcoin i nowe ATH

Bitcoin osiągnął kilka godzin temu cenę 68 530 USD, która stanowi teraz nowe ATH pierwszej kryptowaluty. Obecnie za 1 BTC płaci się 68 060 USD. To o 2,8% więcej niż wczoraj i 10,22% więcej niż 7 dni temu.

Ether osiągnął zaś cenę 4 813 USD. To z kolei jest o 1,48 % więcej niż w dniu wczorajszym i ponad 10% więcej niż tydzień temu.

Świetne wyniki osiąga także binance coin. Dziś 1 BNB kosztuje 646 USD (to tyle samo co wczoraj, aczkolwiek aż o 20% więcej niż 7 dni temu).

Co mówią eksperci?

Spójrzmy teraz, co o sytuacji na giełdach myślą analitycy. Większość z nich zauważyło, że bitcoin przebił poziom 68 000 USD.

Michael van de Poppe twierdzi, że inwestowanie w bitcoina stało się teraz “bardzo łatwe“. Dodał również, że “kapitalizacja rynkowa na #crypto jest nadal dość niska”.

Tak, może się zdarzyć standardowa korekta 20%, ale także 200% skok ceny. Całkiem przyzwoity zwrot z inwestycji

– napisał w swoim tweecie.

Phil Konieczny zapytał też swoich fanów na Twitterze, jaką cenę może osiągnąć BTC w listopadzie:

Według PlanB BTC w tym miesiącu powinien osiągnąć poziom minimum 93k$ Wszystkie poprzednie predykcje od września zostały trafione. Czy według Was zobaczymy w tym miesiącu 93k USD?

Ostatecznie za “tak” opowiedziało się 58,7% użytkowników, zaś za “nie” 41,3%.

Wiele wskazuje na to, że hossa na BTC nadal trwa. Oczywiście w pewnym momencie musi ona zostać zakończona – działo się tak w przeszłości już kilka razy (np. w 2013 i 2017 r.). Kiedy jednak dokładnie to się stanie? Wskazanie dokładnej daty jest obarczone dużym ryzykiem błędu – sytuacje na giełdach i w blockchainie (dane on-chain) należy więc obserwować na bieżąco.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności