za
etf bitcoina

Bitcoinowy ETF powoli staje się faktem

Bitcoin
zondacrypto bitcoin giveaway

Wiceprezes Nasdaq ds. kwalifikacji aktywów do notowań, Eun Ah Choi, przekazał, że bitcoinowy ETF firmy Valkyrie niemal na pewno trafi na giełdę. Od ostatecznej decyzji dzieli nas jeszcze tylko krok: SEC ma zatwierdzić wniosek o ETF od Valkyrie.

ETF bitcoina już wkrótce na rynku

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może wkrótce zatwierdzić wniosek Valkyrie o powołanie funduszu giełdowego bitcoina (BTC). Jego jednostki miałyby być notowane na giełdzie Nasdaq.

W liście od wiceprezesa Nasdaq ds. kwalifikacji aktywów do notowań, Euna Aha Choia – złożonym 15 sierpnia – giełda poinformowała, że ​​jednostki “Valkyrie Bitcoin ETF” zostały certyfikowane.

W prospekcie SEC z 11 sierpnia Valkyrie przekazało, że bitcoinowy ETF będzie oferować pośrednią ekspozycję na kryptowalutę “z kontraktami terminowymi rozliczanymi gotówkowo“. Kontrakty będą kupowane za pośrednictwem spółki zależnej z siedzibą na Kajmanach, będącej w całości własnością funduszu. Do procesu zostaną też dopuszczone giełdy, ale tylko te, które zostaną zaakceptowane przez SEC.

Ostateczny termin oficjalnego zatwierdzenia przez SEC wniosku Valkyrie dotyczącego ETF upływa 25 października, ale może on zostać przedłużony do grudnia. Agencja federalna analizuje obecnie także wnioski od VanEck, ProShares czy Invesco.

Dodajmy, że ETF bitcoinowych kontraktów futures różni się od typowych bitcoinowych ETF-ów tym, że jest oparty na kontraktach futures, które dotyczą kryptowaluty.

Cena bitcoina

Cena bitcoina reaguje już na pierwsze doniesienia o ETF. W momencie pisania tego tekstu 1 BTC kosztuje już ok. 61 450 USD, co przekłada się na aż 13-procentowy skok ceny w skali 7 dni i ponad 7-proc. w skali 24 godzin.

W ślad za bitcoinem podąża ether. Za 1 ETH na giełdach kryptowalut płaci się już 3 862 USD.

etf bitcoina

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin btc cena btc ETF kurs btc
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.