Fear & Greed Index wskazuje na strach wśród inwestorów

Bitcoin fear and greed indeks (1)

Po ostatnich spadkach na rynku kryptowalut, ogólny sentyment wśród inwestorów drastycznie się zmienił. Fear & Greed Index przeszedł w stan […]

bitbay zonda

Po ostatnich spadkach na rynku kryptowalut, ogólny sentyment wśród inwestorów drastycznie się zmienił. Fear & Greed Index przeszedł w stan ” Strachu” po raz pierwszy od prawie dwóch miesięcy.

Strach powrócił

Bitcoin Fear & Greed Index jest metryką, która śledzi kilka czynników w społeczności aktywów cyfrowych. W ten sposób wskazuje chwilowy sentyment do wiodącej kryptowaluty. Wśród tych czynników znajdują się zmienność aktywów, wolumen, komentarze w mediach społecznościowych, ankiety i inne. Indeks dostarcza wyniki w zakresie od 0 („Ekstremalny strach”) do 100 („Ekstremalna chciwość”). Obecnie metryka spadła do 34 – terytorium „Strachu”.

Warto zauważyć, że ostatni raz Indeks osiągnął taki stan 1 października. Wówczas cena bitcoina wynosiła około 42 000 dolarów. Przez cały październik kryptowaluta odnotowywała jednak znaczące wzrosty. Największy ruch na północ miał miejsce po uruchomieniu ProShares Bitcoin Strategy ETF – pierwszego ETF-u opartego na kontraktach terminowych w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce potem wartość USD cyfrowego aktywa poszybowała w górę i osiągnęła rekordowy poziom prawie 65 000 USD.

Innymi czynnikami, które przyczyniły się do wzrostu bitcoina w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, było zapewnienie SEC i Rezerwy Federalnej, że USA nie zakażą kryptowalut.

Podobne informacje przekazał rząd Rosji. Stwierdził on, że całkowita rozprawa z kryptowalutami (tak jak zrobiły to Chiny) nie wchodzi w rachubę. Prezydent Putin zauważył nawet, że bitcoin i alternatywne monety mogą pewnego dnia stać się środkiem płatniczym.

Pierwsze dziesięć dni listopada były również bardzo udane dla BTC. W zeszłym tygodniu moneta wzrosła do nowego rekordowego poziomu 69 000 USD, podczas gdy jego kapitalizacja rynkowa po raz pierwszy dotknęła 1,3 biliona USD.

Niemniej jednak, w minionym tygodniu branża kryptowalutowa doświadczyła poważnej korekty, a bitcoin mocno stracił na wartości. W momencie pisania tych słów, jest on notowany na poziomie około 57 000 USD.

bitcoin btc kurs

Czy nadszedł czas na zakupy?

Podczas gdy słowo „strach” może zniechęcać wielu inwestorów do wejścia na rynek, nie zawsze tak jest. Wielu ekspertów uważa, że jest to w rzeczywistości świetny moment na zakupy.

Trzeci co do wielkości bitcoinowy wieloryb wydaje się mieć takie samo zdanie. Jak informowaliśmy ostatnio, wpadł on w szał zakupowy i kupuje niemal przy każdym spadku.

Tagi
bitcoin btc Chciwość fear and greed Strach

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.