wieloryby ath

Trzeci największy wieloryb kupił BTC za 99 milionów dolarów poniżej 60 000 USD

Bitcoin

Po dobrej passie w ciągu ostatnich kilku tygodni, rajd bitcoina się zatrzymał. Przynajmniej na razie. I tu właśnie wkraczają wieloryby. Jeden z nich rozpoczął prawdziwą, masową akumulację.

Po spadku kryptowaluty poniżej psychologicznego poziomu wsparcia 60 000 USD, trzeci co do wielkości wieloryb BTC kupił kolejne 1647 BTC. Monety te mają niemal 100 mln USD. W ciągu ostatnich pięciu dni, wieloryb dołożył do swojego portfela łącznie 2977 BTC.

Kupowanie na spadkach

Bitcoin w ciągu ostatniego tygodnia stracił prawie 11% swojej wartości. Pomimo tego, kryptowaluta wciąż pozostaje lukratywną opcją dla inwestorów. Zarówno dużych, jak i małych. Ten wieloryb był ostatnio dość aktywny i reagował na spadki cen. W ciągu ostatnich kilku tygodni wręcz wpadł w szał zakupowy. Jednak kiedy BTC zbliżył się do swojego szczytu, zmienił zdanie i sprzedał 1500 BTC. Niektórzy sugerują, że jest to klasyczne zachowanie na rynku byka.

Z drugiej strony, najnowsze dane wykazały znaczny wzrost zainteresowania inwestorów, który zbiegł się w czasie ze spadkiem cen. Poza kilkoma odchyleniami, gracze rynkowi nie wydawali swoich monet. Ogólny sentyment rynkowy jest w tej chwili “zbyt hodlowy”. Nawet jeśli cena bitcoina znacznie wzrosła od majowej korekty, monety pozostały w portfelach inwestorów.

Po wzroście akumulacji od długoterminowych graczy następuje przeważnie duży skok cen. Zobaczymy czy ten nowy trend wzrostu ilości kupujących zdoła powstrzymać głębszą korektę i wyciągnąć BTC na północ.

Portfel aktywowany po latach uśpienia

Niedawno reaktywowany został portfel wieloryba z epoki Satoshiego, w którym znajdowało się 150 milionów dolarów w BTC. Pozostawał on uśpiony aż przez osiem lat. Kiedy w 2013 roku miała miejsce ostatnia transakcja na tym adresie, posiadacz portfela miał około 294 000 dolarów w BTC.

Dzięki dynamicznemu wzrostowi wartości BTC w tym roku, portfel ten wspiął się na nowe wyżyny. Co ciekawe, najnowsza transakcja została zaobserwowana w tym samym dniu, kiedy bitcoin osiągnął nowe ATH na poziomie 69 000 USD. Społeczność zaczęła więc spekulować, że portfel może należeć do tajemniczego twórcy bitcoina, Satoshiego Nakamoto.

Podczas swojego okresu bezczynności, portfel ten kilkakrotnie otrzymał niewielkie ilości BTC. Były to jednak znikome kwoty, które wyglądały bardziej jak dust attack.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc inwestycje wieloryb wieloryby

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.