Inwestorzy BTC wypłacili z giełd 1,3 mld USD w trzy dni

Bitcoin analiza on-chain

Pomimo ostatniej korekty, w której bitcoin stracił około 20% swojej wartości w ciągu tygodnia, dane on-chain sugerują, że kryzys płynności […]

bitbay zonda

Pomimo ostatniej korekty, w której bitcoin stracił około 20% swojej wartości w ciągu tygodnia, dane on-chain sugerują, że kryzys płynności może się nasilać. W ciągu zaledwie trzech dni z giełd wypłacono ponad 23 000 monet, wartych ponad 1,3 miliarda dolarów.

1,3 mld w BTC wypłacone z giełd w ciągu trzech dni

Powołując się na dane Glassnode, analityk kryptowalutowy Ali Martinez podkreślił ostatnio zwiększone wypłaty bitcoinów z platform giełdowych.

Dane on-chain ujawniły, że liczba wypłat odnotowała gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich kilku dni, niezależnie od spadku ceny bitcoina. W sumie z giełd wyprowadzono ponad 23 000 monet.

Zbiegło się to w czasie z ostatnimi doniesieniami wskazującymi, że jeden z największych wielorybów BTC wznowił szał zakupowy, gromadząc w ciągu kilku dni aktywa o wartości ponad 200 milionów dolarów.

Cała kwota wycofana z giełd jest nadal znacznie większa niż zakupy tego konkretnego wieloryba. Oznacza to, że część wypłat mogła być przelewami wewnętrznymi.

Niemniej jednak, nadal oznacza to, że liczba bitcoinów znajdujących się na giełdach znacznie spadła w ciągu ostatnich dni, co powinno zmniejszyć presję sprzedaży.

Inwestorzy BTC z zyskami

Jak wspomnieliśmy powyżej, podstawowa kryptowaluta doświadczyła potężnej korekty od swojego szczytu osiągniętego na początku zeszłego tygodnia. W ciągu około dziesięciu dni aktywo straciło 20% swojej wartości i spadło poniżej 56 000 USD.

Jak można się było spodziewać, zaszkodziło to inwestorom i ich pozycjom. Dodatkowe dane od firmy analitycznej ujawniły, że ponad 17% całkowitej podaży BTC znalazło się „pod wodą”. Oznacza to, że tylko 83% inwestorów obecnie osiągnęło zysk.

Tagi
bitcoin btc giełdy glassnode On-Chain

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.