za
prezenty

Pomysły na świąteczne prezenty dla entuzjasty kryptowalut

Binance Launchpool

Święta za rogiem, galerie handlowe pękają w szwach, a kurierzy mają ręce pełne pracy. Już w przyszłym tygodniu spotkamy się z bliskimi na wspólne ucztowanie i wręczanie świątecznych podarunków. Prezenty bywają trudnym tematem, zwłaszcza jeśli zainteresowania danej osoby znajdują się poza naszym zasięgiem.

Aby pomóc, przygotowaliśmy prezentownik, który pozwoli Ci dobrać upominek dla każdego zainteresowanego tematem kryptowalut. Lub też obdarować samego siebie; )

prezenty

Prezenty w postaci ulubionej kryptowaluty

Proste nie musi oznaczać nudne. Jeśli więc masz trudności z wymyśleniem czegoś, co można podarować przyjacielowi lub członkowi rodziny, dlaczego nie rozważyć podarowania ulubionej kryptowaluty? Karty upominkowe znajdziesz u wielu sprzedawców internetowych, takich jak chociażby G2A.

Taki prezent będzie również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą wydawać sporej kwoty. Piękno kryptowalut polega na tym, że niewielka inwestycja dokonana dzisiaj może za kilka lat zamienić się w bardzo dużą sumę. W końcu, gdybyś w 2011 roku kupił bitcoiny o wartości zaledwie 10 USD, dziś byłyby warte ponad 470 000 USD !

Portfel sprzętowy

Jeśli wolisz dać coś namacalnego, dobrą opcją będzie portfel sprzętowy, który może pomóc Twoim bliskim w zapewnieniu bezpieczeństwa ich zasobów cyfrowych. Jest to gadżet, który można odłączyć od Internetu, gdy nie jest używany, co czyni go znacznie mniej podatnym na włamania i inne oszustwa internetowe.

Dwóch najpopularniejszych producentów zimnych portfeli dostępnych na rynku to Trezor i Ledger. Pierwszy z nich produkuje obecnie dwa modele swojego portfela — bardziej przystępny cenowo Trezor One i wyższej klasy Trezor Model T. Z kolei Ledger dopiero co wprowadził na rynek nowy model swojego walletu. Oprócz kultowych Ledger Nano S i Ledger Nano X możesz zdecydować się na kupno nowoczesnego Ledger Stax. Trzeba tutaj nadmienić, że zamówiony dziś portfel dotrze dopiero w marcu, jednak można przyjąć, że w ten sposób Twój bliski zostanie obdarowany dwa razy – poprzez informację o zamówieniu pod choinką i realny prezent kilka miesięcy później.

NFT

Jeśli dysponujesz nieco większym budżetem, dobrym pomysłem będą prezenty związane z technologią NFT, czyli niewymiennymi tokenami. Wybór będzie dosyć spory, ponieważ NFT zyskują coraz większą użyteczność.

Przy obecnych spadkach dobrym pomysłem może okazać się kupno obrazka z którejś z kultowych kolekcji. Jednak NFT to nie tylko sztuka — możesz również zdecydować się na zakup zegarka lub innego modnego gadżetu certyfikowanego za pomocą NFT, a także biletu na wydarzenie w tej formie, czy nawet biletu lotniczego.

Internetowy kurs

Nawet ci, którzy jako pierwsi przyjęli kryptowaluty, zawsze mogą nauczyć się czegoś nowego, podczas gdy ci, którzy dopiero zaczynają inwestować w cyfrowe aktywa, z pewnością mogą wiele skorzystać na uczeniu się od profesjonalistów. Kursy online to doskonałe prezenty, które pomogą im dowiedzieć się więcej o cyfrowych aktywach i inwestowaniu.

Od podstaw, po profesjonalne kursy handlowe, czy programy związane z Web3, mogą one pomóc inwestorom na wszystkich poziomach wiedzy w jak najlepszym wykorzystaniu ich strategii. Warto przeprowadzić rozeznanie, aby znaleźć taki, który będzie odpowiadał znajomemu koneserowi kryptowalut.

Książki i przewodniki o kryptowalutach

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o kryptowalutach, takich jak historia Bitcoina, lub po prostu dla osób, które wolą książki od kursów online, może to być dobra opcja na prezent. Bardzo rekomendujemy zwłaszcza książki Standard Bitcoina oraz Kryptowaluty. Dlaczego jeden bitcoin będzie wart milion dolarów?.

Kryptowalutowy merch

Praktycznie każdy uczestnik rynku ma swój ulubiony projekt. Może dobrym prezentem okaże się bluza, kubek czy poduszka z logiem ulubionej kryptowaluty? Internet jest pełen sprzedawców oferujących tego typu towary. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości zamówionego produktu i możliwości personifikacji produktu, polecamy ubrania polskiego projektu Artifact.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności