za
ledger stax

Ledger Stax – nowy portfel sprzętowy od lidera rynku

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Firma Ledger zaprezentowała nowy stylowy portfel sprzętowy zaprojektowany przez byłego inżyniera Apple, Ledger Stax.

Nowy portfel sprzętowy od lidera rynku

Producent portfeli sprzętowych do bitcoinów i innych kryptowalut, Ledger, zaprezentował nowy portfel zaprojektowany przez byłego inżyniera Apple, Tony’ego Fadella. Ledger Stax wykorzystuje technologię E Ink na małym, prostokątnym, zawijanym ekranie, podobnym wyglądem do smartfona.

Urządzenie będzie działać tak samo jak jego poprzednicy, umożliwiając użytkownikom przechowywanie bitcoinów i różnych innych kryptowalut w bezpiecznym trybie offline. Przód urządzenia będzie wyposażony w konfigurowalny wyświetlacz, który może wyświetlać zdjęcia lub NFT. Stax jest kompatybilny z 500 rodzajami kryptowalut, a także pozwala użytkownikom przeglądać i zarządzać kolekcjami niewymiennych tokenów.

Cena Ledger Stax

Ledger Stax jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 279 USD. O ile może się wydawać, że jest to wręcz idealny prezent dla każdego posiadacza kryptowalut, musisz pamiętać, że szacowana data dostawy jest zapowiedziana dopiero na marzec 2023 roku. W USA portfel będzie również dostępny w sklepach Best Buy. Gigant elektroniczny ma obecnie w ofercie urządzenia Ledger Nano S Plus i Nano X.

Stax został zaprojektowany, aby wprowadzić na rynek produkt bardziej premium. Dotychczasowe portfele sprzętowe tej marki charakteryzują się wyglądem podobnym do dysku USB. Warto zauważyć, że firma zdecydowała się na prezentację nowego produktu w naprawdę dogodnym momencie. Wielu uczestników rynku ponownie straciło zaufanie do zcentralizowanych giełd po ogromnym upadku giełdy FTX. W jego wyniku użytkownicy przechowujący środki na platformie stracili miliardy USD. Rzecznik firmy potwierdził zresztą, że w listopadzie „Ledger miał dwa najlepsze dni sprzedaży w historii”.

Tony Fadell, projektant urządzenia, tak opisał swój projekt: „Potrzebujemy przyjaznego dla użytkownika – nie „zachwycającego użytkownika” – narzędzia, które zapewni bezpieczeństwo zasobów cyfrowych każdemu z nas”.

O ile sytuacja z FTX uczyniła wiele osób poszkodowanymi, w pewien sposób można uznać ją za korzyść edukacyjną dla całego ekosystemu. Dodatkowo atrakcyjne, dobrze zaprojektowane urządzenie do przechowywania kryptowalut mogłoby przyczynić się do dalszego rozwoju popularności branży.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności