za
Analiza techniczna

Coraz bliżej zmian! – Analiza Bitcoin, Ethereum, Matic, Cardano i inne

Bitcoin stabilizuje sie w rejonie 17 tysięcy dolarów, czekając na wtorkowy raport nt. inflacji CPI w USA oraz środową decyzję monetarną FOMC. Biorąc pod uwagę, że obecnie oczekuje się ponownego spadku dynamiki wzrostu cen konsumpcyjnych do 7,3% z 7,7%, wysoce prawdopodobne jest, że Fed zdecyduje podnieść stopę funduszy federalnych w grudniu już o jedynie 50 pb. potwierdzając tym samym pivot Fed, czyli zmianę nastawienia amerykańskiego banku centralnego do dalszych ruchów na stopach proc. Biorąc jednak pod uwagę, że taki scenariusz wyceniany jest obecnie na 74,7 proc., inwestorzy z pewnością większą wagę niż do samej podwyżki, przywiązywać będą do ewentualnych wskazówek dot. tego jak daleko Fed może jeszcze podnieść stopy proc.

Jeżeli prezes Powell potwierdzi plan podwyżek o jedynie 50 pb. w pierwszym kwartale 2023 r., kapitał znów mógłby zacząć kierować się w stronę rynków ryzykownych, tj. akcji i kryptowalut, co oznaczałoby, że dołek na BTC mamy już za sobą.

Chcielibyśmy zaznaczyć, ze materiał udostępniony został w celach edukacyjnych w ramach projektu Krypto Raport. Informacje zawarte w filmie mają wyłącznie charakter ogólny i nie stanowią porady inwestycyjnej.

Więcej materiałów wideo znajdziesz na kanale Krypto Raport.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Cześć! Z tej strony Patryk Kempiński i Janusz Zieliński 👋 Jesteśmy właścicielami Krypto Raportu i od wielu lat zawodowo zajmujemy się kryptowalutami. 🙂 Szczerze kochamy kryptowaluty i na maksa kibicujemy technologii blockchain, dzięki której na żywo oglądamy rewolucję w świecie finansów 📈

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności