za

Argentyńska linia lotnicza oferuje bilety NFT

2022-09-24
BlockchainNFT
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Tania argentyńska linia lotnicza Flybondi ogłosiła swój nowy projekt. Zaczyna sprzedawać bilety na loty, które są zarejestrowane na blockchainie. Mają postać NFT. Co ciekawe, do trzech dni przed podróżą ich właściciele mogą je jeszcze sprzedać albo przekazać komuś innemu. Od strony technologicznej rozwiązanie przygotowała platforma TravelX.

Bilety lotnicze NFT Flybondi

Flybondi rozpoczęło współpracę z platformą TravelX, która tokenizuje różne produkty turystyczne. W pierwszym etapie nowego projektu oferuje 2,5 mln biletów lotniczych w postaci NFT.

Co jest szczególnie interesujące, już po zakupie tego typu tokenów ich nabywca może je sprzedać innemu klientowi, dać w prezencie innej osobie lub wymienić za pośrednictwem systemu peer-to-peer (P2P) TravelX. Zakup biletów argentyńskiej linii lotniczej jest możliwy za pośrednictwem Binance Pay. Środki za NFT można też wpłacić na portfel TravelX. Jak podają twórcy, obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, które mogą ułatwić zakup biletów NFT.

Platforma TravelX funkcjonuje na bazie blockchaina Algorand. Firmy mogą korzystać z jej interfejsów API i na tej podstawie tworzyć kolejne “rynki”. Celem TravelX  jest rozszerzanie oferty NFT. Jej szefostwo podaje, że liczy na to, że w ciągu kolejnych 6-12 miesięcy nawiąże współpracę z większą ilością linii lotniczych, które będą mogły wdrożyć w swoich systemach biletowych tego typu rozwiązania. W szczególności chodzi o rynek Stanów Zjednoczonych i Bliski Wschód.

Platforma TravelX tłumaczy, że pomysł z wydaniem biletów lotniczych opartych na blockchainie zapewni podróżującym większą elastyczność. Jednocześnie generuje nowe źródła przychodów oraz zmniejsza koszty transakcyjne. Może też doprowadzić do powstania rynku wtórnego sprzedaży biletów na loty.

Argentyna a blockchain

Warto wspomnieć, że Argentyna ogólnie może pochwalić się dość wysoką adopcją technologii blockchain. Od niedawna obywatele prowincji Mendoza mogą płacić podatki za pomocą stablecoinów. Poinformowała o tym Administracja Podatkowa Mendozy. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

Z kolei Dario Nieto, polityk z Buenos Aires, przedstawił niedawno projekt ustawy, która, jeśli wejdzie w życie, wprowadzi blockchaina do systemu wypłat pomocy społecznej w jego kraju. Pisaliśmy o tym tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.