grayscale bitcoin

Grayscale: 26% amerykańskich inwestorów posiada BTC

Bitcoin
bitbay zonda

Według badania przeprowadzonego przez Grayscale Investments – największego na świecie zarządcę cyfrowych aktywów – 26% amerykańskich inwestorów jest już w posiadaniu bitcoina. 55% HODLerów weszło na rynek kryptowalut w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Co czwarty Amerykanin ma BTC

Pomimo obecnego spadku cen bitcoina, podstawowa kryptowaluta ma za sobą bardzo udany rok, w którym zwiększyła swoją wartość o 70%. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele znanych osób okazało swoje wsparcie dla cyfrowej monety. Wśród nich znajdują się m.in., Paul Tudor Jones, Barry Sternlicht, Orlando Bravo, senator Cynthia Lummis, Francis Suarez (burmistrz Miami), Eric Adams (burmistrz Nowego Jorku) i inni.

Kryptowalutami zainteresował się też szereg instytucji i dużych firm. MicroStrategy jest tego najlepszym przykładem, ponieważ firma wykorzystuje każdą okazję, aby zakumulować więcej bitcoinów.

Zgodnie z najnowszymi badaniami Grayscale, 26% Amerykanów posiada już pierwotną monetę. Co więcej, prawie 60% wykazuje zainteresowanie inwestycjami w kryptowaluty. To sugeruje, że odsetek HODLerów może nadal rosnąć.

Pandemia COVID-19 jest kolejnym powodem dla inwestorów, aby zamienić część swoich walut fiat na bitcoina. Nie dziwi więc fakt, że 55% obecnych posiadaczy BTC w Stanach Zjednoczonych weszło na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Podobny odsetek przyznał, że postrzega wiodące cyfrowe aktywo jako narzędzie inwestycyjne do przechowywania wartości, a nie jako walutę. Michael Sonnenshein, dyrektor generalny Grayscale Investments powiedział:

Wyniki 2021 Bitcoin Investor Study potwierdzają, że więcej inwestorów widzi długoterminową wartość w dodaniu bitcoina i innych walut cyfrowych do swoich portfeli inwestycyjnych.

Kryptowaluty zazwyczaj były bardziej atrakcyjne dla młodych ludzi i mężczyzn. Wydaje się jednak, że trendy się zmieniają, ponieważ odsetek osób w wieku od 55 do 64 lat zainteresowanych bitcoinem wzrósł z 30% w 2020 r. do 46% w 2021 r. Rośnie również entuzjazm wśród kobiet-inwestorów – z 47% w zeszłym roku do 53% obecnie.

grayscale

Czy amerykańscy inwestorzy BTC będą się dalej mnożyć?

Masowy dodruk dolarów amerykańskich oraz inne kontrowersyjne działania, które podjął rząd USA, spowodowały wiele zaburzeń monetarnych, w tym wzrost inflacji. Obecnie jej stopa w USA wynosi 6,2%. Co więcej, nie była ona tak wysoka od lat 80-tych. W rezultacie siła nabywcza dolara maleje, a ludzie szukają alternatywy.

Według ekspertów, bitcoin może dobrze spełniać tę rolę. Jego skończona podaż 21 milionów monet sprawia, że jest on dobrym zabezpieczeniem przed inflacją.

Inną obawą amerykańskiej krypto społeczności było to, czy władze USA zakażą bitcoina i alternatywnych monet (tak jak zrobiły to Chiny). Niedawno jednak Rezerwa Federalna i SEC oświadczyły, że nie mają takich planów.

Tagi
ankieta badanie bitcoin btc Grayscale kryptowaluty

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.