Cynthia Lummis atakuje Jerome Powella za jego politykę dot. kryptowalut

Bitcoin
bitbay zonda

Republikańska senator ze stanu Wyoming wezwała swoich kolegów do nie popierania prezesa Fedu – Jerome Powella.

Lummis vs. Powell

Republikańska senator z Wyoming, Cynthia Lummis, przekonuje, że Rezerwa Federalna „łamie prawo”, opóźniając przetwarzanie wniosków od kryptowalutowych banków o otwarcie rachunków w banku centralnym.

W artykule opublikowanym 30 listopada na Wall Street Journal, Lummis stwierdziła, że Fed traktuje specjalne instytucje depozytowe (SPDI), znane również jako „banki blockchain”, w jej stanie rodzinnym niesprawiedliwie. Wezwała swoich republikańskich kolegów do wstrzymania poparcia dla prezesa Fedu Powella, który został ponownie mianowany przez prezydenta Bidena.

W lutym 2019 r. ustawodawca stanu Wyoming zatwierdził SPDI, aby służyć firmom niezdolnym do zabezpieczenia usług bankowych od Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) z powodu ich transakcji z kryptowalutami.

W 2020 r. dwie firmy SPDI z Wyoming, Kraken i Avanti, otrzymały licencje bankowe. Wkrótce potem złożyły wniosek o konta główne w Banku Rezerwy Federalnej w Kansas City. Ich wnioski nie zostały do dziś zatwierdzone.

Stan dyskutował, czy SPDI powinny być uważane za banki zgodnie z prawem federalnym. W artykule Lummis stwierdziła, że SPDI „bez wątpienia” powinny być uważane za banki zgodnie z prawem federalnym i że „Wyoming sprawdziło każde pole”. Dodała, że SPDI spełniają standardy określone przez Kongres w ustawie o Rezerwie Federalnej dotyczące tego, czym jest bank.

Powiedziała, że „w rzeczywistości Fed łamie prawo, opóźniając” wydanie zgody dla SPDI, powołując się na sądy federalne, które stwierdziły, że Fed „ma obowiązek dać dostęp do systemu płatności wszystkim bankom i kasom kredytowym prowadzącym legalną działalność”.

lummis powell

Lummis inwestuje w BTC

7 października Lummis złożyła też dokumenty ujawniające, że 16 sierpnia kupiła pewną ilość bitcoinów (BTC) o wartości od 50 001 do 100 000 USD.

Senator dokonała zakupu niecałe dwa tygodnie po tym, jak wraz z innymi senatorami próbowała uzyskać poparcie dla prokryptowalutowej poprawki do ustawy o infrastrukturze. Ta została ostatecznie podpisana przez prezydenta Joe Bidena. Jest także jedną z najbardziej przychylnych kryptowalutom członkiń Kongresu.

Tagi
FED kryptowaluty w usa lummis Lummis Powell Powell

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.