za
block square

Square zmienia nazwę na Block

2021-12-03
Pozostałe

Square Inc, firma zajmująca się płatnościami, na której czele stoi były prezes Twittera Jack Dorsey, ogłosiła, że przeprowadzi całkowity rebranding.

Square staje się Block

Firma Square będzie od teraz działać pod nazwą Block. Jako jeden z powodów zmiany nazwy, firma podała na Twitterze technologię blockchain:

Nowa nazwa obejmie kilka projektów firmy, w tym jej aplikację do płatności Cash App, jej dział kryptowalut, usługę muzyczną Tidal i projekt zdecentralizowanej giełdy TBD.

Square zmieni również nazwę swojego działu Square Crypto na Spiral. Firma stwierdziła, że bitcoin “nadal rośnie jak spirala z jednego punktu, obejmując coraz większą przestrzeń, aż dotknie wszystkiego”.

Usługa firmy dla sprzedawców zachowa swoją pierwotną nazwę. Jej symbol giełdowy ($SQ) również pozostanie bez zmian.

To posunięcie jest bardzo podobne do niedawnej decyzji Facebooka o rebrandingu na Meta. Square nawet wykonał ukłon w stronę Facebooka. Przed dogłębnym wyjaśnieniem zmiany nazwy, firma poprzedziła wątek na Twitterze słowami “Nie, aby uzyskać wszystkie meta na ciebie …”.

Block koncentruje się na kryptowalutach

Wiadomość ta pojawia się na krótko po tym, jak jej dyrektor generalny – Jack Dorsey, zrezygnował z funkcji CEO Twittera. Choć Dorsey nie powiedział wprost, że odchodzi, aby skupić się na Square, jego wcześniejsze oświadczenia sugerowały, że w razie potrzeby opuści Twittera, aby skoncentrować się na bitcoinie.

Square rozpoczął działalność jako tradycyjny procesor płatności. Jednak firma coraz głębiej zanurza się w świat krypto. W listopadzie tego roku spółka zgłosiła 11% roczny wzrost przychodów z BTC i 29% roczny wzrost zysków.

Firma zainwestowała również bezpośrednio w kryptowaluty. Obecnie posiada ponad 8000 monet, których wartość opiewa obecnie na kwotę 459 milionów dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności