Burmistrz Nowego Jorku również będzie otrzymywał wypłatę w BTC

Bitcoin burmistrz nowego jorku

Eric Adams został burmistrzem Nowego Jorku. Rozpoczyna on swoją nową misję od razu z hukiem. Zadeklarował, że będzie swoją wypłatę […]

bitbay zonda

Eric Adams został burmistrzem Nowego Jorku. Rozpoczyna on swoją nową misję od razu z hukiem. Zadeklarował, że będzie swoją wypłatę otrzymywać w bitcoinie.

Burmistrz Nowego Jorku z bitcoinami

Eric Adams – nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku – właśnie potwierdził, że swoje pierwsze trzy wypłaty przyjmie nie w dolarze, ale w bitcoinie. Dzieje się to wkrótce po tym, jak wygłosił przemówienie o swoim zwycięstwie wyborczym, obiecując, że Nowy Jork pod jego rządami stanie się „centrum bitcoina”.

Adams ujawnił swoje nowe plany na Twitterze w odpowiedzi na post Anthony’ego Pompliano. Dwa dni temu ten popularny zwolennik BTC publicznie zapytał, który amerykański polityk jako pierwszy przyjmie swoją pensję w bitcoinie. Gdy burmistrz-elekt dowiedział się o swoim sukcesie wyborczym, publicznie zadeklarował, że to on chce przejść w taki sposób do historii.

Wcześniej burmistrz Miami – Francis Suarez – kolejny fan kryptowalut w amerykańskiej polityce – także zadeklarował, że przyjmie kolejną wypłatę w aktywach cyfrowych. Adams nie dał się jednak prześcignąć. Obiecał przyjąć nie jedną, ale nawet trzy wypłaty w BTC po objęciu funkcji burmistrza.

burmistrz nowego jorku
Wydaje się, że na tym froncie powstaje też inna swoista rywalizacja między Suarezem i Adamsem. Obaj burmistrzowie chcą, by ich miasta były amerykańskimi i globalnymi centrami kryptowalut.

Dodajmy jeszcze, że Adams zdobył w wyborach aż 72,8% głosów. Pokonał Republikanina Curtisa Sliwe.

Przegrana Yanga

O fotel burmistrza Nowego Jorku walczył również inny zwolennik blockchaina i BTC – Andrew Yang. Wcześniej chciał także reprezentować Partię Demokratyczną w wyścigu do Białego Domu. Jak wiemy, Demokraci postawili na Joe Bidena, który pokonał Donalda Trumpa.

Yang nie został potem nawet członkiem rządu Bidena (mimo tego, że sugerowano, że miał zająć się sprawami dotyczącymi przedsiębiorców) i ostatecznie odszedł z Partii Demokratycznej, by założyć swoje ugrupowanie.

Yang jest znany m.in. z tego, że promuje ideę powszechnego dochodu podstawowego na poziomie aż 1000 dolarów miesięcznie. Zasłynął też innowacyjnym podejściem do marketingu politycznego.

Teraz zachęca swoich wyborców do zapisywania się do jego nowej partii.

Tagi
bitcoin btc Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams nyc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.