Burmistrz Miami otrzyma wypłatę w bitcoinie

Bitcoin Francis Suarez miami

Francis Suarez – pro-kryptowalutowy burmistrz Miami – ślubował, że swoją następną wypłatę otrzyma w całości w bitcoinie. Tym samym może […]

bitbay zonda

Francis Suarez – pro-kryptowalutowy burmistrz Miami – ślubował, że swoją następną wypłatę otrzyma w całości w bitcoinie. Tym samym może on stać się pierwszym amerykańskim politykiem, który będzie opłacany w pierwotnej kryptowalucie.

Poparcie BTC od Suareza

Od początku 2021 roku Francis Suarez wykazuje dość przychylne podejście do branży kryptowalutowej, a dokładniej do bitcoina. Oprócz tego, że sam jest zdeklarowanym hodlerem, często chwali zalety wiodącego zasobu cyfrowego i jest jednym z jego najbardziej zagorzałych zwolenników.

W swoim najnowszym tweecie burmistrz Miami poinformował, że w swoim maksymalizmie posunie się o krok dalej . Suarez otrzyma bowiem swoją kolejną pensję w bitcoinach. Jego oświadczenie było odpowiedzią na pytanie Anthony’ego Pompliano, który zapytał wcześniej: „Kto będzie pierwszym amerykańskim politykiem, który przyjmie swoją pensję w bitcoinie?”.

Wygląda na to, że to 44-letni Suarez będzie tą osobą. W swoim wpisie oznaczył on Mike’a Sarasti – miejskiego dyrektora ds. innowacji i technologii – który ma wspomóc inicjatywę.

Jak podaje Miami Herald, roczna pensja burmistrza wynosi 187 500 dolarów, co w momencie pisania tych słów równa się prawie 3 BTC. Miasto Miami, przeprowadziło powszechne wybory na burmistrza w dniu 2 listopada 2021 roku. Z kolei wybory uzupełniające zaplanowane są na 16 listopada. Francis Suarez – powiązany z Partią Republikańską – zdobył 78,7% głosów, podczas gdy kandydat na drugim miejscu zebrał tylko 11,5% poparcia mieszkańców.

Wygląda więc na to, że bitcoinowa rewolucja w Miami będzie kontynuowana.

BTC ma wartość wewnętrzną

W zeszłym miesiącu, kiedy cena BTC była notowana na poziomie około 50 000 dolarów, burmistrz Miami stwierdził, że przyszłość tego aktywa wygląda całkiem obiecująco.

Polityk sprzeciwił się nawet znanemu krytykowi kryptowalut Jamie Dimonowi, który jeszcze niedawno określił bitcoina jako coś bezwartościowego. Wiodąca kryptowaluta ma wartość wewnętrzną, a leżąca u jej podstaw technologia blockchain jest „najbezpieczniejszym, najbardziej zdecentralizowanym blockchainem na planecie” – przekonywał burmistrz.

Według Suareza, najważniejszą zaletą bitcoina jest to, że nie jest on związany z systemem fiat lub polityką monetarną. W związku z tym wzbudza zainteresowanie w niektórych rozwijających się krajach. Państwa te zwróciły się w jego stronę, aby ratować swoje podupadłe gospodarki:

Jest też fala krajów w Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej i w Afryce, które zaczynają przyjmować bitcoina jako walutę bazową. To może zrewolucjonizować użyteczność bitcoina.

Tagi
bitcoin btc Francis Suarez Miami

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.