Francis Suarez miami

Burmistrz Miami Francis Suarez tłumaczy, na czym polega wartość bitcoina

Bitcoin

Burmistrz Miami, Francis Suarez, twierdzi, że dyrektor generalny JP Morgan bardzo się myli co do bitcoina. Przypomnijmy, że Jamie Dimon uważa, że kryptowaluta jest „bezwartościowa”.

Francis Suarez kontra Dimon

Burmistrz Miami, Francis Suarez, i dyrektor generalny JP Morgan Chase, Jamie Dimon, są zdecydowanie po przeciwnych stronach, jeśli chodzi o wypowiedzi na temat bitcoina. Podczas gdy polityk jest jednym z największych orędowników wiodącego zasobu cyfrowego, ten drugi często wykrzykuje zwroty takie jak: „trzymaj się z dala od bitcoina” czy „bitcoin to złoto głupców”. Ostatnio powiedział, że bitcoin jest bezwartościowy.

W ostatnim występie w „Varney & Co.” Suarez wyjaśnił, dlaczego Dimon się myli. Stwierdził, że bitcoin „zdecydowanie nie jest bezwartościowy”, wskazując, że jego wartość wynosi już sporo ponad 50 000 USD. Jego zdaniem to nie koniec wzrostów kursu.

Według burmistrza Miami bitcoin wzbudza emocje wśród niektórych inwestorów, ponieważ nie jest związany z systemem fiducjarnym ani polityką monetarną państwa. Nic więc dziwnego, jak dodał, że rozwijające się kraje coraz bardziej otwierają się na kryptowaluty.

– Istnieje grupa krajów w Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej i Afryce, które zaczynają przyjmować bitcoina jako walutę bazową i mogą zrewolucjonizować użyteczność bitcoina – dodał.

Warto zauważyć, że Suarez jest nie tylko zwolennikiem BTC, ale także hodlerem. W czerwcu przyznał, że wszedł na rynek kryptowalut, dokonując osobistej inwestycji zarówno w bitcoina, jak i w ether.

Francis Suarez

Następnie powiedział, że jego administracja pracuje nad umożliwieniem mieszkańcom miasta płacenia podatków w BTC.

– Chcemy to zrobić za pomocą bitcoina, ponieważ jest to coś, co znamy i czemu ufamy. Uważamy, że jest to najbardziej weryfikowalna i najbardziej godna zaufania sieć [płatnicza]– podsumował.

MiamiCoin

Miami Coin, który został wprowadzony na rynek w sierpniu tego roku przez dewelopera kryptowalut CityCoins Inc. to z kolei nowy zasób cyfrowy, który ma na celu wzbudzenie zainteresowania miejskimi projektami. Podobnie jak bitcoin, jest zdecentralizowany i działa na podstawie algorytmu proof-of-work. 30% nagrody dla emitenta trafia do cyfrowego portfela Miami. Jak wyjaśnił Suarez, w ciągu ponad dwóch miesięcy istnienia aktywo to przyniosło jego miastu 16,5 miliona dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc Francis Suarez Jamie Dimon JP Morgan

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.