Ponad 85% BTC w obiegu nie poruszało się od przynajmniej trzech miesięcy

Bitcoin

Ostatni skok cen bitcoina nie zniechęcił długoterminowych hodlerów do utrzymywania swoich pozycji. Według danych Glassnode, podaż BTC, która nie poruszała […]

Ostatni skok cen bitcoina nie zniechęcił długoterminowych hodlerów do utrzymywania swoich pozycji. Według danych Glassnode, podaż BTC, która nie poruszała się przez co najmniej trzy miesiące, osiągnęła rekordowy poziom ponad 85%.

Hodlerzy BTC nie chcą sprzedawać

Powołując się na dane Glassnode, chiński dziennikarz Colin Wu nakreślił zachowanie hodlerów bitcoina i ich aktualny sentyment do tego aktywa.

Jak pokazuje powyższy wykres, odsetek inwestorów, którzy nie ruszyli swoich monet od ponad dziesięciu lat, wynosi 12,3%. Z tego powodu aktywa te są uważane za uśpione.

Podobnie jest z tymi, którzy nie przenieśli żadnych udziałów w okresie od dwóch do trzech oraz od trzech do pięciu lat. Odsetek ten wynosi odpowiednio 10% i 12,26%.

Co ciekawe, najwięcej inwestorów hodluje swoje monety od sześciu do dwunastu miesięcy – 19,5%. Ostatecznie, 85,14% bitcoinów nie zmieniło właściciela przez co najmniej trzy miesiące.

To wszystko dzieje się pomimo wzrostu ceny BTC w tym przedziale czasowym. Mniej więcej trzy miesiące temu, bitcoin walczył z poziomem 30 000 USD. Od tego czasu prawie podwoił swoją wartość, ale wygląda na to, że inwestorzy oczekują jeszcze dalszych wzrostów i nie chcą pozbywać się swoich udziałów.

Rośnie też liczba długoterminowych hodlerów

Niedawno nowe maksima osiągnął także wskaźnik Long-Term Holder. To tylko potwierdza, że inwestorzy twardo trzymają się swoich monet. Wygląda na to, że ten trend tylko się nasila. Dalsze dane z Glassnode pokazują, że podaż Long-Term Holders nadal rośnie w rekordowym tempie – między 13x a 15x nowej emisji bitcoinów.

Oznacza to, że inwestorzy ci akumulują 13x szybciej niż emitowane są świeże monety przez górników. W najnowszym raporcie możemy przeczytać:

W ciągu ostatnich 7 miesięcy dominowało zachowanie HODLing, a ponad 2,37 mln BTC przeszło przez próg posiadacza krótko- i długoterminowego (~155 dni). Aby umieścić to w kontekście, w tym samym okresie wydobyte zostało tylko 186 tys. BTC.

Tagi
bitcoin btc glassnode hodl

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.