spadki bitcoin

Bitcoin spadł poniżej 30 000 USD pierwszy raz od stycznia 2021

Bitcoin
bitbay zonda

Bitcoin osunął się poniżej 30 tysięcy dolarów, kluczowego poziomu psychologicznego wsparcia, który prawdopodobnie będzie miał duży wpływ na sentyment.

BTC spada poniżej 30 000 USD

Bitcoin był dzisiaj notowany poniżej 30 000 USD – około 55% w dół od rekordowego poziomu obserwowanego w kwietniu. Spadki doprowadziły do likwidacji pozycji wartych ponad 1 miliard dolarów, a Bitcoin doświadczył poziomów nie widzianych od końca stycznia.

Panuje powszechna zgoda co do tego, że spadek poniżej 30 000 USD może wywołać poważną falę na globalnym rynku.


Presja spadkowa jest w dużej mierze generowana przez wiadomości regulacyjne z Chin, które niedawno podjęły działania zmierzające do zakazu wydobycia i handlu Bitcoinem.

Chiny są wiodącym na świecie centrum wydobycia BTC i być może również największym rynkiem handlowym. Wraz ze zbliżającym się cyfrowym juanem, wygląda na to, że rząd chce pozbyć się konkurencji.

Chiny wielokrotnie w przeszłości podejmowały działania mające na celu zakazanie lub ograniczenie Bitcoina. To dlatego rynek nie zareagował zbyt mocno. Jednakże, jeśli Państwo Środka naprawdę podejmie poważne działania, wpływ może być tragiczny.

Rynek altcoinów krwawi

Jak zwykle w takich przypadkach, Bitcoin pociągnął ze sobą altcoiny. Większość altcoinów odnotowała jeszcze większe spadki niż pionierska moneta. Ethereum spadło poniżej 2000 USD, a Binance Coin stracił swoją pozycję na rzecz Cardano. Projektem, który doświadczył największego odbicia jest Chiliz. Cena CHZ wzrosła o 15% w ciągu ostatniej godziny, a token handluje po 0,25 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
altcoiny bitcoin btc cena bitcoina cena btc rynek

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.