za
Anthony Scaramucci

Miami bada temat szerszego otwarcia się na Bitcoina

robinhood aplikacja rejestracja

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Rada Miejska Miami analizuje możliwość zezwolenia mieszkańcom na płacenie podatków i otrzymywanie urzędniczych pensji w Bitcoinie. W sprawę mocno zaangażował się burmistrz Francis Suarez, który obecnie walczy o reelekcję. Miami i bitcoin to połączenie bardzo żywe w dyskusjach kryptowalutowych społeczności.

Miami otworzy się na BTC?

Burmistrz Miami Francis Suarez przedstawił wcześniej oficjalną rezolucję, zgodnie z którą Bitcoin (BTC) stałby się w pełni akceptowalnym instrumentem płatniczym w różnych częściach administracji jego miasta.

Zapowiadając powyższe na Twitterze, polityk dodał, że komisja miejska poparła rezolucję i podejmuje stosowne kolejne kroki prawne, by zrealizować pomysł.

Chcę podziękować komisarzom z Miami za wsparcie mojego postanowienia – stwierdził burmistrz. Jak dodał, nowe przepisy mogą pomóc pracownikom miejskim otrzymywać “procent ich wynagrodzenia w Bitcoinie”,  a także “pozwalać naszym mieszkańcom uiszczać opłaty w Bitcoinie.”

Urzędnik stwierdził też, że jest dumny z tego, że jego koledzy z Rady Miasta są tak otwarci na kryptowaluty.

Czy wiemy, w co się pakujemy?

Nie obyło się jednak bez obaw i sugestii, by dokładniej przeanalizować projekt. Niektórzy komisarze miejscy podobno ostrzegali przed Bitcoinem. Sugerowali, by najpierw wnikliwie zbadać ten temat pod kątem potencjalnego ryzyka.

Może wyprzedzasz swój czas, może masz rację, ale najpierw przeanalizujmy to – powiedział do burmistrza komisarz Manolo Reyes. Ken Russell, wiceprzewodniczący komisji miejskiej, dodał zaś, że „z pewnością nie sprzeciwia się” idei przyjęcia Bitcoina w Miami, ale ważne jest to, aby upewnić się, że „wszyscy wiemy, w co się pakujemy” .

Warto dodać, że Suarez walczy obecnie o swoją reelekcję. Nowe wybory mają mieć miejsce w 2021 roku. Jako polityk zyskał teraz opinię zwolennika nowych technologii, takich jak kryptowaluty i blockchain. Ogłosił wcześniej swój zamiar wprowadzenia w Miami „najbardziej postępowych przepisów dotyczących kryptowalut” i wyprzedzenia pod tym kątem samej Doliny Krzemowej. Czy powyższe pomoże mu w walce o ponowny wybór na urząd? Dowiemy się za pewien czas.

Wszystko to zbiega się z walką Andrew Yanga o fotel burmistrza Nowego Jorku. Ten Demokrata chce z kolei stworzyć z Nowego Jorku centrum Bitcoina.

miami bitcoin[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności