andrew yang

Andrew Yang chce, by Nowy Jork był centrum Bitcoina na świecie

Andrew Yang po klęsce w prawyborach prezydenckich, jakie przeprowadziła Partia Demokratyczna, chce walczyć o stanowisko burmistrza Nowego Jorku. Przy okazji mówi, że stworzy z miasta światowe centrum Bitcoina.

Andrew Yang walczy o Nowy Jork

Yang walczył już o to, by reprezentować Partię Demokratyczną w wyborach prezydenckich. Jak wiemy, jego polityczni koledzy i koleżanki postawili na Joe Bidena.

Młody Demokrata jednak nie poddaje się. Teraz chce zostać burmistrzem Nowego Jorku i ma na to spore szanse. Sugerują to nowe sondaże, które pokazały, że wyprzedził już pod kątem popularności zarządcę okręgu Brooklynu Erica Adamsa i Scotta Stringera, innego ważnego polityka.

Centrum Bitcoina

W czasie prekampanii prezydenckiej Yang wiele mówił o blockchainie i kryptowalutach. Twierdził, że regulacje rynkowe dotyczące nowych technologii są w USA “patchworkowe”, a przez to szkodzą państwu.

Teraz polityk znów mówi o BTC. Tym jednak razem podkreśla, że chce uczynić z Nowego Jorku centrum Bitcoina na świecie.

Jego zapowiedź sprowokowała dyskusję. Dużo osób chce, by Yang zadeklarował publicznie, że jeśli zostanie wybrany na burmistrza, zlikwiduje licencję BitLicense – wymagania legislacyjne potrzebne do prowadzenia działalności związanej z kryptowalutami na terenie Nowego Jorku. Meltem Demirors, CSO firmy zarządzającej aktywami cyfrowymi CoinShares, zasugerowała też, że będzie musiał poradzić sobie z wysokimi podatkami w mieście.

Do tego Yang parę lat temu mówił, że dobrym pomysłem byłoby wypłacanie urzędnikom wypłat w kryptowalutach. W niedawnym wywiadzie dla Forbesa, burmistrz Miami Francis Suarez omówił podobny system i zasugerował, że jego urząd mógłby płacić pracownikom w BTC. Miałoby to zwiększyć adopcję cyfrowych walut w regionie.

Yang przedstawił podobną wizję w wywiadzie z września 2019 r. Opisał też wtedy duże korzyści płynące z wydawanej przez rząd, opartej na technologii cyfrowej „waluty społecznościowej”, którą można byłoby wymienić w stosunku 1: 1 na dolara amerykańskiego.

Niedawno sugerowano też, że Yang będzie współpracował z Bidenem. CNN twierdziło, że był na krótkiej liście polityków, którzy mieli objąć stanowiska w rządzie nowego prezydenta. Biden podobno rozważał jego kandydaturę jako sekretarza handlu.

Wielu uważa Yanga za jednego z najbardziej probitcoinowych polityków w USA. W czasie kampanii mówił on, że w Stanach Zjednoczonych konieczne jest wprowadzenie głosowania mobilnego w oparciu o technologię blockchain. Ponadto nakreślił plany regulacji branży kryptowalut. Poza tym jest on najbardziej znany ze swojej obietnicy wyborczej, w ramach której obiecywał zapewnić każdemu dorosłemu Amerykaninowi dochód gwarantowany na poziomie aż 1000 USD miesięcznie.

yang nowy jork

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Andrew Yang nowy jork USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.