token ac milan

Nowy token AC Milan dla kibiców

Legendarny AC Milan startuje z projektem dot. tokenu kibica – ACM. Fani drużyny mogą go używać do głosowania np. w sprawie motta klubu piłkarskiego. To jednak tylko czubek góry lodowej! Czy token AC Milan będzie rewolucją?

AC Milan ma swój token

Włoski gigant z rynku piłki nożnej AC Milan właśnie wyemitował swój własny token kibica. Umożliwia on fanom głosowanie np. na motto klubu na ten sezon rozgrywek. Token jest dostępny za opłatą na platformie Socios i jest kolejnym tokenem kibiców w Serie A. Obok AC Milan swój token posiada także Juventus Turyn. Narzędzie daje fanom dostęp do licznych nagród, ankiet, jakie przeprowadza drużyna, upominków dla “super-fanów”, gier i forów dyskusyjnych. Stanowi więc centrum aktywności fanowskiej. Jak na razie jego cena to tylko 6,68 USD.

Projekt powstał we współpracy z platformą opartą na blockchainie Chiliz.

Na starcie posiadacze tokenów mogą wziąć udział w ankiecie dot. motta zespołu. Jak zapewniają władze AC Milan, zwycięskie hasło zostanie umieszczone w szatni drużyny na stadionie San Siro.

Ankieta, zaplanowana na następny tydzień, ma “zapewnić ponad 500 milionom fanów AC Milan na całym świecie możliwość wspierania swoich ulubionych gwiazd footbolu”. Szczegóły poznamy wkrótce.

AC Milan oficjalnie ogłosił swoje plany wprowadzenia na rynek tokenu dla fanów na Chiliz w styczniu 2021 r.. Celem było dotarcie do kibiców klubu w związku z trwającymi ograniczeniami powiązanymi z pandemią COVID-19.

Przed rozpoczęciem współpracy z AC Milan, Chiliz i Socios wypuściły już kilka innych tokenów dla wielu klubów i organizacji sportowych, w tym dla FC Barcelony, ​​Juventusu i Paris Saint-Germain. Fani Barcelony użyli tokenów do głosowania dot. umieszczenia w szatni zespołu grafik zaprojektowanych przez fanów. Z kolei fani Juventusu mieli szansę wybrać nową piosenkę klubową.

Southampton FC łączy siły z Sportsbet.io

Wczoraj pisaliśmy też o innym newsie z rynku piłki nożnej. Klub piłkarski Southampton FC nawiązał współpracę z serwisem bukmacherskim Sportsbet.io. Ten ostatni zajmuje się kryptowalutami. Nowe przedsięwzięcie da fanom wrażeń związanych z piłką szansę na przeżycie meczu podczas lockdownu. W jaki sposób? Umożliwi to zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej.

David Thomas, dyrektor handlowy w Southampton FC, powiedział przy okazji, że jego klub jest podekscytowany tym , że może być częścią tak ważnego procesu, jakim jest integracja footballu z kryptowalutami i blockchainem.

ac milan token

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
AC Milan football token ac milan tokeny

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.