za
jay-z i jack dorsey

Jay-z i Jack Dorsey tworzą fundusz o wartości 500 BTC. Wspierają Indie i Afrykę

2021-02-12
Bitcoin

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera i popularny raper JayZ, uruchomili fundusz o wartości 500 bitcoinów. Działanie funduszu skupia się na wspieraniu programistów sieci Bitcoin z Indii i Afryki. Ogłoszenie to pojawia się w kluczowym momencie, szczególnie dla indyjskich deweloperów. Rząd w tym kraju planuje wprowadzenie ostrych regulacji wobec kryptowalut. Czy Jay-z i Jack Dorsey zrewolucjonizują podejście do kryptowalut w krajach rozwijających się?

Jay-Z i Jack Dorsey pionierami w Indiach i Afryce

W tweecie Jack Dorsey wyjaśnił również, że niezależny fundusz będzie kierowany przez trzyosobowy zespół, dla którego Dorsey obecnie poszukuje lidera. Projekt oraz jego finanse ma być całkowicie niezależny od swoich fundatorów.

Dorsey jest znanym zwolennikiem Bitcoina. Jego projekt Square Inc. stał się już dość popularny w przestrzeni kryptowalutowej. Ogłoszenie pojawia się w dniu, w którym organizacje takie jak bank BNY i Mastercard ogłosiły otwarcie na integrację kryptowalut, a Twitter i Uber ujawniły, że planują używać Bitcoina jako formy płatności i środka do prowadzenia wypłat pracowników.

Bitcoin (BTC) rozwija się szybciej niż Internet

Obecna hossa Bitcoina, w której topowa kryptowaluta zaliczyła nowe ATH w wysokości 49000 USD, wydaje się przygotowywać rynek do masowej i mainstreamowej adopcji. Instytucje finansowe, takie jak Tesla i MicroStrategy, używają BTC jako aktywa rezerwy skarbowej, a rosnący popyt detaliczny spowodował, że banków centralnych rozważa wprowadzenie możliwości bezpośredniego zakupu Bitcoina.

Adopcję Bitcoina do adopcji Internetu porównuje Willy Woo. Popularny analityk zauważa, że BTC ma taką samą liczbę użytkowników, co Internet w 1997 roku. Sieć użytkowników najpopularniejszej kryptowaluty rośnie jednak dużo szybciej niż liczba osób korzystających z Internetu w początkowych fazach jego rozwoju.

Regiony rozwijające się, takie jak Afryka i Indie, podobnie jak w przypadku boomu internetowwego, przyjęły pasywną postawę wobec korzystania z Bitcoina i kryptowalut. Obecnie jednak Indie są znane jako światowy outsourcing IT na świecie. Chęć inwestycji tak dużej wartości w kryptowalutach przez Jay-Z i Dorseya powinna dać rządzącym do myślenia.

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Ekonomista, aktor i prezenter. Związany z branżą kryptowalutową od 2017 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi projektami kryptowalutowymi. Robi dla nich reklamy, kreacje video, content, a także doradza w kwestii strategii komunikacji. Uwielbia przeglądać środowiskowe dramy na X - najchętniej do porannej kawki i partyjki w szachy.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności