Square kupiło BTC o wartości 50 mln dolarów

2020-10-09 Bitcoin

Firma świadcząca usługi finansowe dla mniejszych przedsiębiorstw, Square, właśnie ogłosiła, że kupiła Bitcoina o wartości 50 milionów dolarów. W ten […]

Firma świadcząca usługi finansowe dla mniejszych przedsiębiorstw, Square, właśnie ogłosiła, że kupiła Bitcoina o wartości 50 milionów dolarów. W ten sposób stała się drugą po MicroStrategy publiczną firmą, która kupiła kryptowaluty.

Bitcoin za 50 mln dolarów

Square Inc, firma płatnicza stojąca za popularną aplikacją Cash App, kupiła 4709 BTC, o wartości około 50 milionów dolarów. Według oświadczenia z 8 października, inwestycja w Bitcoin stanowi około 1% wszystkich aktywów firmy.

Square uważa, że kryptowaluta jest instrumentem wzmacniania pozycji ekonomicznej, ponieważ zapewnia możliwość uczestniczenia w globalnym systemie monetarnym. Według fintechowego giganta, jest to zgodne z celem firmy.

Dyrektor finansowy Square, Amrita Ahuja, powiedziała:

„Wierzymy, że Bitcoin ma potencjał, aby stać się bardziej wszechobecną walutą w przyszłości. W miarę jego rozwoju zamierzamy uczyć się i uczestniczyć w nim w sposób zdyscyplinowany”.

Popularna mobilna aplikacja płatnicza Square, Cash App, już od 2018 roku pozwala na handel Bitcoinem. Ponadto, większość z 7 milionów przychodu aplikacji Cash App pochodziła właśnie z kryptowalut. Handel Bitcoinem po raz pierwszy przewyższył przychody z fiatów w I kwartale 2020 roku.

Rynek reaguje pozytywnie

Rynek zareagował na nową inwestycję Square bardzo pozytywnie. Bitcoin wzrósł o 3,17% w ciągu ostatnich 24 godzin, a to z kolei pociągnęło do góry wszystkie alternatywne monety.

Nieoczekiwane ogłoszenie wywołało pozytywne reakcje w całej społeczności. Anthony „Pomp” Pompliano, znany przedsiębiorca i inwestor, przyjął inwestycję Square z zadowoleniem. Według Pompliano, Square wykonał bardzo dobry ruch, który pomoże najstarszej kryptowalucie rosnąć i zyskać większą adopcję. W swoim filmie na YouTube Pompalino powiedział:

„Uwielbiam ten ruch. Każda firma powinna to zrobić. Dolar po prostu nadal traci na wartości w środowisku o zerowej stopie procentowej”.

 

Tagi
bitcoin cashapp inwestycja jack dorsey microstrategy Square

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.