za
Andrew Bragg

Liczba Australijek, które posiadają kryptowaluty, podwoiła się

2021-12-07
Bitcoin
1,5% dla maluszka

Badanie dot. Independent Reserve’s Cryptocurrency Index, przeprowadzone wśród 2000 Australijczyków, wykazało, że w 2021 r. liczba kobiet posiadających kryptowaluty podwoiła się.

Australijki inwestują w kryptowaluty

Independent Reserve’s Cryptocurrency Index (IRCI) wykazał, że w 2021 r. procent kobiet, które obecnie lub wcześniej zainwestowały w kryptowaluty, wzrósł z 10,3% w 2020 r. do 20% w 2021 r. Odsetek kobiet będących właścicielkami bitcoinów również wzrósł z 8,3% do 14,8%.

Independent Reserve to australijska giełda kryptowalut, która powstała w 2013 roku. Dziś ma ponad 200 000 użytkowników.

Karen Cohen, wiceprzewodnicząca zarządu Blockchain Australia, powiedziała, że w tym roku więcej kobiet weszło na rynek kryptowalut, ponieważ klasa aktywów staje się inwestycją głównego nurtu. W rozmowie z Cointelegraph powiedziała:

Myślę, że mówi się, że inwestowanie w kryptowaluty jest mniej ryzykowne i jest tylko jednym z wielu różnych sposobów inwestowania. Myślę, że to rodzaj sygnału, że jeśli bank uważa, że [BTC] jest w porządku, to wiesz, że jest to bezpieczniejsze miejsce do inwestowania.

Australijki kryptowaluty

Współzałożyciel Independent Reserve – Adrian Przelozny dodał, że „z biegiem czasu, gdy inwestycje w kryptowaluty stają się bardziej akceptowalne i powszechne, postrzegane ryzyko również się zmniejsza”.

– Myślę, że gdy to się dzieje, na rynku pojawia się coraz więcej kobiet – dodał.

Kobiety na rynku

Badania przeprowadzone przez Grayscale z 2019 r. wykazały, że kobiety są bardziej niechętne do podejmowania ryzyka finansowego niż mężczyźni.

IRI odkryło również, że kobiety chętniej słuchają porad rodziny i przyjaciół na temat kryptowalut. 56,7% ankietowanych kobiet stwierdziło, że wejdzie na rynek kryptowalut w oparciu o rady rodziny i przyjaciół, w przeciwieństwie do 42,2% ankietowanych mężczyzn.

Cohen dodała:

Wiele kobiet otrzymuje porady [inwestycyjne] od swoich przyjaciół i rodziny, więc czują się nieco bezpieczniej, gdy mogą się zaangażować [w rynek].

Z drugiej strony, 45,9% mężczyzn powiedziało, że rozważyłoby wejście na rynek kryptowalut ze względu na zainteresowanie wywołane przez media, w porównaniu do 41,8% ankietowanych kobiet.

Cohen powiedziała również, że gdy na rynku ważniejszą rolę zaczną odgrywać gry ze świata Metaverse i blockchaina, użytkownicy mogą spodziewać się, że „krajobraz zmieni się całkowicie”.

IRCI to coroczne, przekrojowe badanie ponad 2000 Australijczyków, prowadzone przez PureProfile.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności