za
binance

Binance będzie ubiegać się o licencję w Wielkiej Brytanii

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Changpeng Zhao – dyrektor generalny giełdy Binance – powiedział, że jego firma będzie ubiegać się o licencję Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii. Chociaż od pewnego czasu istniały napięcia między platformą a regulatorem, dyrektor zapewnił, że ich relacje ostatnio się poprawiły.

Binance chce wejść na wrogie terytorium

W niedawnym wywiadzie dla The Telegraph, CZ ujawnił, że Binance chce ponownie zaistnieć w Wielkiej Brytanii i “służyć użytkownikom brytyjskim w sposób w pełni licencjonowany i w pełni zgodny z przepisami.” Przedstawił on kilka zmian w firmie, które rozwiążą część problemów z lokalnym regulatorem.

Jesteśmy w pełni zaangażowani. Wprowadzamy szereg bardzo istotnych zmian w strukturach organizacyjnych, ofercie produktowej, naszych wewnętrznych procesach oraz sposobie współpracy z organami regulacyjnymi.

Celem Binance jest stanie się zarejestrowaną firmą kryptowalutową w ciągu 6 do 18 miesięcy. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest utworzenie oddzielnego podmiotu o nazwie Binance UK. Będzie on podobny do amerykańskiego Binance US.

W ostatnich miesiącach brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) wykazał dość negatywne nastawienie do Binance. Najpierw regulator ostrzegł giełdę, że nie może ona działać w tym kraju. W sierpniu FCA powtórzyło swoje stanowisko. Agencja stwierdziła, że Binance stwarza ryzyko dla inwestorów i nie może być efektywnie nadzorowane.

Giełda otrzymała ostrzeżenia nie tylko od brytyjskiego regulatora, ale także od wielu innych na całym świecie. Właśnie dlatego zdecydowała się na ponowne dostosowanie swojej struktury do odgórnych wymagań. Pierwotnie firma miała zdecentralizowany charakter “bez siedziby i bez granic”. Teraz jednak planuje utworzyć fizyczną siedzibę.

binance

Kryptowaluty mogą przyczynić się do poprawy społeczeństwa

CZ podkreślił też zalety branży kryptowalut. Opisał ją jako “użyteczną rzecz, która może przyczynić się do rozwoju społeczeństwa”. Przypomniał, że cywilizacja rozwinęła się dzięki rozwojowi technologii.

CEO dodał również, że cyfrowe aktywa są lepszą wersją pieniędzy, ponieważ transakcje z walutami fiat są powolne i drogie:

Pieniądze są dziś nadal bardzo toporne. Możemy utrzymać ten sam stopień bezpieczeństwa, ten sam stopień zgodności, ale jednocześnie sprawiając, że transakcje są o wiele szybsze, o wiele łatwiejsze, o wiele tańsze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności