Coinbase otwiera swój rynek NFT

Giełdy kryptowalut

Coinbase otwiera swój rynek wymiany NFT opartych na Ethereum. Platforma wystartuje jeszcze w tym roku. Podobne plany ma giełda FTX.US. […]

Coinbase otwiera swój rynek wymiany NFT opartych na Ethereum. Platforma wystartuje jeszcze w tym roku. Podobne plany ma giełda FTX.US. Tym samym Coinbase dołącza do wyścigu, jaki trwa w przestrzeni NFT.

Coinbase i NFT

Amerykańska giełda kryptowalut uruchamia platformę „Coinbase NFT”. Jej użytkownicy będą mogli kupować i sprzedawać cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie oparte na Ethereum. Swoje plany firma ogłosiła we wtorek. Oczekuje się, że platforma Coinbase NFT zostanie uruchomiona do końca roku, jak poinformowały źródła CoinDesk.

Ruch ten ma miejsce zaledwie dzień po tym, jak konkurencyjna giełda FTX.US ogłosiła, że także zbuduje rynek dla NFT opartych na Solanie, z planami wspierania innych blockchainów, w tym również w przyszłości Ethereum.

Podobny projekt chce stworzyć Ripple, które ogłosiło swoje plany na Twitterze:

Niezwykle cieszy nas możliwość uruchomienia naszego Funduszu dla twórców o wartości 250 milionów dolarów, aby umożliwić im odkrywanie nowych przypadków użycia #NFT na #XRPLedger i głębsze zaangażowanie społeczności, która jest dla nich ważna

Media twierdzą jednak, że Coinbase swoim projektem podkreśla, że to Ethereum jest i powinno być centralną technologią dla modelu NFT – w przeciwieństwie do FTX.US, które chce korzystać z rozwiązań Solana. Dodajmy, że dziś centrum rynku NFT jest platforma OpenSea, na której zachodzi większość transakcji dotyczących NFT opartych na Ethereum.

Coinbase NFT sprawi, że emitowanie, kupowanie, prezentowanie i odkrywanie [modelu] NFT będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ułatwiamy dostęp do NFT, budując intuicyjne interfejsy

– twierdzi Coinbase.

coinbase nft

NFT na wielu rynkach

Model NFT staje się coraz popularniejszy na wielu rynkach. Nie chodzi tylko o przestrzeń kryptowalut, ale też muzyki, sztuki czy sportu. Swoje tokeny wyemitowały np. takie zespoły jak: Behemoth, Kings of Leon, Megadeth czy piosenkarka Grimes.

Do tego limitowaną serię NFT emituje teraz McDonald’s China.

Niedawno też amerykański wydawca komiksów – DC Comics – nawiązał współpracę z Palm NFT Studio. Wspólnie oba podmioty wprowadzą na rynek kolekcję NFT, które będą przedstawiać superbohaterów takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman.

Tagi
coinbase coinbase nft giełdy kryptowaluty NFT tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.