Megadeth, zespół byłego muzyka Metalliki, wyemitował swój NFT

Blockchain Wiadomości

Legendarny zespół thrashmetalowy Megadeth sprzedał swój pierwszy niezamienny token (NFT). Anonimowy fan grupy kupił go za 8,4 ETH. Motyw nazwany […]

bitbay zonda

Legendarny zespół thrashmetalowy Megadeth sprzedał swój pierwszy niezamienny token (NFT). Anonimowy fan grupy kupił go za 8,4 ETH. Motyw nazwany „Vic Rattlehead: Genesis” zawiera logo formacji i jej kultową maskotkę obracającą się w przeciwnych kierunkach przez sześć sekund.

Megadeth emituje swój token

NFT zespołu został sprzedany na Rarible Marketplace. Cena otwarcia wyniosła tylko 0,15 ETH. Ostatecznie ktoś zapłacił jednak token za ponad 8 ETH. Dziś 1 ETH kosztuje ok. 2 400 USD.

Niestety w ramach aukcji nie licytowano żadnego nowego utworu grupy, ale krótką wizualizację, na której widać jej maskotkę – Vica Rattleheada, która pojawia się na większości wydawnictw zespołu.

 

Muzycy Megadeth, choć lubią nowinki technologiczne (w latach 90. jako jedni z pierwszych mieli swoją stronę www), nie są jednak pierwszymi metalowcami, który postanowili wyemitować swój NFT. Członek Slipknota, M. Shawn „Clown” Crahan, sprzedał swój pierwszy NFT na początku kwietnia. Chodziło o zdjęcie oryginalnego logo Knotfest’s Electric Theatre, na którym owady wylatują… z jego ust.

Warto przypomnieć, że na rynku kryptowalut bardzo aktywny jest też lider Kiss.  Gene Simmons, bo o nim mowa, w lutym tego roku pochwalił się na Twitterze swoimi inwestycjami. Twierdzi, że zainwestował w krypowalutę Cardano. Wydał na to aż 300 000 USD. Wcześniej wypowiadał się też nt. BTC.

– Interesuje mnie Bitcoin, ale tylko jako element pełnej układanki inwestycyjnej – mówił przy innej okazji.

megadethZespół byłego członka Metalliki

Megadeth to zespół, który został założony w latach 80. przez Dave’a Mustaine’a – byłego gitarzystę Metalliki. Uchodzi za jedną z najważniejszych grup z gatunku thrash metalu – obok wspomnianej Metalliki, Slayera i Anthrax.

Do dziś formacja nagrała piętnaście albumów. Obecnie pracuje nad nową płytą. Do jej najbardziej znanych utworów należą m.in. „A Tout Le Monde”, „Symphony of Destruction” czy „Holy Wars…The Punishment Due”.

Lider zespołu, Dave Mustaine, często wypowiada się na tematy polityczne, tego typu kwestie stanowią też nierzadko tematykę tekstów grupy.

Przypomnijmy, że NFT to rodzaje tokenów, które są oparte na technologii blockchain i dają posiadaczom prawa do utworów muzycznych, grafik, e-kart kolekcjonerskich czy dzieł sztuki.

Tagi
Blockchain Megadeth Metallica NFT tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.