za
spotify nft

Behemoth emituje swój NFT

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Behemoth jako pierwszy polski zespół muzyczny wyemituje niewymienialny token (NFT), który będzie powiązany z prawami do pracy autorstwa Rowana E. Cassidy’ego.

Behemoth ma swój token

Behemoth ogłosił wczoraj kontynuację współpracy z artystą Rowanem E. Cassidy’m. Chodzi o serię NFT pt. “Seven Seals”. Emisja oraz aukcja są związane z siódmą rocznicą wydania przełomowego dla zespołu albumu “The Satanist”.

Każdy NFT składa się z zapętlonej animacji z dźwiękami z płyty „The Satanist”. Warstwę dźwiękową animacji przygotował basista Behemotha, Tomasz „Orion” Wróblewski.

To jednak nie koniec atrakcji. Ponadto zwycięzca aukcji, w ramach której będzie można nabyć tokeny, otrzyma oryginalny, limitowany wydruk plakatu pt. „Master”  podpisany wspólnie przez muzyków zespołu i Cassidy’ego.

behemoth

Zespół skomentował pomysł:

Kiedy Rowan zwrócił się do nas z pomysłem, byliśmy podekscytowani możliwością nadania naszym dziełom zupełnie nowego formatu, który jest związany z wieczystą własnością, [Rowan] rzucił wyzwanie Orionowi, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, co udokumentuje nasze wejście w przestrzeń sztuki cyfrowej.

Aukcja NFT wystartuje dziś o godzinie 20:00. BST / 21:00 CEST / 12:00 PDT.

Polscy pionierzy

Behemoth nie po raz pierwszy pokazuje swoim fanom, że potrafi być pionierem. Dziś staje się emitentem tokenów jako pierwszy zespół z Polski.

Grupa zasłynęła jednak przede wszystkim tym, że jako jedna z pierwszych zyskała międzynarodową popularność, koncertują m.in. u boku takich gwiazd metalu jak Ozzy Osbourne, Metallica czy Slayer.

Behemoth nie jest jednak pierwszym zespołem metalowym, który zdecydował się na emisję NFT. Niedawno na podobny krok zdecydowała się grupa Megadeth, o czym pisaliśmy tutaj. Muzycy wyemitowali motyw nazwany „Vic Rattlehead: Genesis”, który zawiera logo formacji i jej kultową maskotkę obracającą się w przeciwnych kierunkach przez sześć sekund.

Z kolei członek Slipknota, M. Shawn „Clown” Crahan, sprzedał swój pierwszy NFT na początku kwietnia. Chodziło o zdjęcie oryginalnego logo Knotfest’s Electric Theatre, na którym owady wylatują… z jego ust.

Fanem kryptowalut jest też lider Kiss. Gene Simmons, bo o nim mowa, w lutym tego roku chwalił się na Twitterze, że inwestuje w Cardano. Wcześniej pozytywnie wypowiadał się też nt. BTC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności