Południowokoreańscy górnicy mogą odliczyć koszty prądu od podatku

Prawo, podatki, księgowość Wiadomości korea połduniowa

Koreańscy inwestorzy zaangażowani w wydobycie kryptowalut już niedługo mogą cieszyć się znaczącą ulgą podatkową. W 2022 r. wejdzie w życie […]

bitbay zonda

Koreańscy inwestorzy zaangażowani w wydobycie kryptowalut już niedługo mogą cieszyć się znaczącą ulgą podatkową. W 2022 r. wejdzie w życie system opodatkowania walut cyfrowych, który pozwoli im odliczać od podatku koszta energii.

Szczegóły dot. krypto prawa podatkowego

Zgodnie z raportem Pulse News, Ministerstwo Gospodarki i Finansów Korei Południowej ogłosiło w środę kolejne szczegóły dotyczące zbliżającego się prawa podatkowego dla kryptowalut. Wśród nich znalazł się zapis dot. górników kryptowalut. Będą oni mogli zgłosić wydatki operacyjne jako koszty uzyskania przychodu.

Wydatki te obejmują rachunki za energię elektryczną, przy czym górnicy muszą udowodnić, ile energii elektrycznej zużywają w swojej działalności.

Chociaż Korea Południowa nie jest głównym ośrodkiem wydobycia kryptowalut, pojawiły się doniesienia o znacznym wzroście aktywności w tym zakresie. W marcu lokalne źródła ujawniły wzrost importu sprzętu górniczego, zwłaszcza przez Incheon, najpopularniejszy terminal lotniczy w kraju.

Sprzęt do wydobywania kryptowalut o wartości rynkowej 150 dolarów lub niższej jest uważany w Korei Południowej za sprzęt „do użytku osobistego”.

„PC bangs” – popularne określenie dla salonów gier PC w Korei Południowej – również wykorzystują swoje komputery do wydobywania kryptowalut. Dzieje się tak ze względu na spadek liczby klientów z powodu ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19.

Wydobywanie kryptowalut za pomocą komputerów do gier staje się coraz bardziej popularne w Korei Południowej.

20% podatek od kryptowalut

Oprócz odliczeń kosztów operacyjnych dla górników, rząd przedstawił również pewne wyjaśnienia dotyczące nadchodzącego systemu podatkowego. Południowokoreański 20% podatek od handlu kryptowalutami będzie miał zastosowanie tylko do zysków powyżej 2,5 miliona wonów (około 2 230 dolarów) zarobionych w 2022 roku.

Pomimo znacznego sprzeciwu wobec ustawy, minister finansów tego kraju stwierdził wcześniej, że ruch ten był nieunikniony. Tymczasem niedawna ankieta zlecona przez lokalną stację telewizyjną wykazała, że ponad połowa uczestników ankiety popiera nałożenie podatków na zyski z handlu kryptowalutami.

Jeszcze w kwietniu nominowany premier Korei Południowej Kim Boo-kyum obiecał, że przyjrzy się prawu podatkowemu dotyczącemu kryptowalut. Wszystko to w obliczu ciągłej krytyki ze strony entuzjastów.

Tagi
kopanie Korea Południowa mining podatki regulacje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.