DC Comics wypuści zupełnie za darmo nową kolekcję NFT

NFT

Amerykański wydawca komiksów – DC Comics – nawiązał współpracę z Palm NFT Studio. Wspólnie wprowadzą na rynek kolekcję niewymiennych tokenów […]

Amerykański wydawca komiksów – DC Comics – nawiązał współpracę z Palm NFT Studio. Wspólnie wprowadzą na rynek kolekcję niewymiennych tokenów NFT, które będą przedstawiać superbohaterów takich jak Superman, Batman, Wonder Woman itd.

Superbohaterowie DC jako NFT

Jedno z największych i najstarszych amerykańskich wydawnictw komiksowych – DC Comics, wyda kolejną kolekcję NFT. Będzie ona przedstawiać wizerunki ich najbardziej kultowych superbohaterów.

Tym razem partnerem DC będzie Palm NFT Studio. NFT z jednej kolekcji będą dostępne począwszy od 5 października dla zarówno nowych, jak i istniejących zarejestrowanych członków DC FanDome. Druga kolekcja trafi do tych, którzy zaangażują się za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych firmy.

Jim Lee – wydawca i główny dyrektor kreatywny DC Comics – będzie ręcznie selekcjonował cyfrową kolekcję. Znajdą się w niej takie postacie jak Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern czy Harley Quinn. Inicjatywa pozwoli również na zebranie trzech okładek dla każdej z postaci w trzech stopniach rzadkości.

dc comics

Marvel nie pozostaje w tyle

Warto zauważyć, że największy rywal DC Comic – Marvel Entertainment – również dołączył do świata NFT. Firma w zeszłym miesiącu weszła we współpracę z rynkiem przedmiotów kolekcjonerskich VeVe. Efektem partnerstwa było pierwsze oficjalne NFT przedstawiające Spider-Mana. Pierwotna seria obejmowała pięć wariantów superbohatera, kosztujących od 40 do 400 dolarów.

Prezes Marvel Entertainment – Dan Buckley – powiedział wtedy, że wypuszczenie niewymiennych tokenów Spider-Mana to dopiero początek. Zapowiedział że Marvel w niedalekiej przyszłości może uruchomić więcej NFT:

Spider-Man jest jednym z najbardziej legendarnych super bohaterów w świecie Marvela, więc nie było lepszej okazji na rozpoczęcie naszej globalnej współpracy z VeVe niż ta. Nie możemy się doczekać, aby dostarczyć fanom Marvela i kolekcjonerom jeszcze więcej ekscytujących zrzutów przez cały sierpień i później.

Jak się okazało niedługo potem, firma dotrzymała słowa, wydając nową cyfrową kolekcję z kolejnymi ikonicznymi bohaterami, w tym m.in. Kapitanem Ameryką.

Wracając do DC Comics, warto również zaznaczyć, że nie jest to ich pierwszy kontakt ze światem NFT. Rok temu użytkownicy Decentraland mogli zobaczyć prace José Delbo, artysty współpracującego zarówno z Marvelem jak i DC, w galerii MakersPlace. DC Comics Artist uruchomiło wtedy wystawę VR, na której można było podziwiać persony superbohaterów.

Tagi
Batman dc comics marvel NFT Superman Wonder Woman

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.