Marvel może wyemitować swoje NFT – sugerują obserwatorzy rynku

Blockchain Wiadomości

Ponoć Marvel zaczął badać temat niezamiennych tokenów (NFT). Firma podąży więc chyba drogą, jaką wyznaczyli już znani sportowcy, muzycy i […]

Ponoć Marvel zaczął badać temat niezamiennych tokenów (NFT). Firma podąży więc chyba drogą, jaką wyznaczyli już znani sportowcy, muzycy i artyści.

Marvel na rynku NFT?

Wszystko zaczęło się od strony ExploreMadripoor.com poświęconej Księstwu Madripoor, lokalizacji ze świata Marvel Cinematic Universe przedstawionej w serialu „The Falcon and The Winter Soldier”.

Na stronie ExploreMadripoor.com, w sekcji Hightown Nightclub, można wejść do Galerii Sztuki, w której znajdują się dzieła wystawiane na aukcji. Jeśli spróbujesz wziąć udział w jednej z tych fikcyjnych aukcji, udając, że złożysz ofertę, witryna wyświetli następujące ostrzeżenie:

Jeśli po zakończeniu aukcji utrzymasz najwyższą ofertę, zarząd Galerii skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia płatności i wysyłki.

Wysyłka i obsługa koordynowana jest przez Power Broker, Buccaneer Bay.

Chociaż nie ma wyraźnego odniesienia do NFT, biorąc pod uwagę to, że dzieła w galerii Madripoor są cyfrowe, można założyć, że „dostawa” oznacza wysłanie tokenów dzieła do zwycięzcy aukcji.

Warto jednak dodać, że w takim modelu będziemy mieli do czynienia z zabawą a nie stricte inwestowaniem.

Prawnik Massimo Simbula stwierdził jednak, że firma „zaczyna testować grunt za pomocą tej witryny, która wydaje się być gigantycznym prototypem i wersją beta do uruchamiania prawdziwych aukcji”.

marvelDC Comics i blockchain

Z dobrodziejstw blockchaina korzysta już DC Comics. W zeszłoroczne wakacje użytkownicy Decentraland mogli zobaczyć prace José Delbo, artysty współpracującego z Marvelem i DC, w galerii MakersPlace. DC Comics Artist uruchomiło wtedy bowiem wystawę VR, która była dostępna tylko na blockchainowej platformie Decentraland.

Choć tłumy były nieliczne, wielu internautów było oszołomionych dziełami artysty, słuchając jego własnych słów opisujących prace. Wirtualna galeria nie jest wyjątkowo duża, więc użytkownicy mogą zobaczyć całą wystawę w krótkim czasie

– relacjonował swoją „wizytę” dziennikarz Cointelegrapha Turner Wright.

Warto przypomnieć, że niedawno swoje tokeny NFT wyemitowali już m.in. rockmeni z Kings of Leon, zapaśnik The Undertaker, wokalistka Grimes i jej partner życiowy Elon Musk czy wiele drużyn piłkarskich.

Tagi
Blockchain komiksy marvel NFT tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.