Cathie Wood: Bitcoin to nowy złoty standard

Bitcoin Wiadomości

W serii ostatnich tweetów Cathie Wood, dyrektor generalna firmy zarządzającej aktywami Ark Invest, stwierdziła, że Bitcoin może być dziś nowym […]

W serii ostatnich tweetów Cathie Wood, dyrektor generalna firmy zarządzającej aktywami Ark Invest, stwierdziła, że Bitcoin może być dziś nowym złotym standardem ze względu na jego zdolność do zwiększania siły nabywczej.

Cathie Wood: BTC to nowy złoty standard

Wood jest przekonana, że obecny postęp technologiczny „przyćmiewa” ten z końca XVIII wieku, wymieniając przy okazji blockchaina i sztuczną inteligencję jako jedne z przykładów najnowocześniejszych technologii, jakie są dziś dostępne na rynku.

Jej nowy wątek na Twitterze miał w założeniu odpowiedzieć jednak na pewne obawy dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska, dotyczące niezwykle wysokiego wskaźnika S&P 500 w stosunku do PKB USA.

Zarządzająca funduszem twierdzi, że przełomowe technologie mają przede wszystkim tendencję do deflacji ze względu na prawo Wrighta. Gwałtownie rosnąca produktywność to zwiększone zarobki, podczas gdy bliskie zera stopy procentowe powodują, że indeks S&P 500 jest znacznie wyższy, niż teoretycznie powinien.

Platformy obsługujące technologie są deflacyjne dzięki krzywym uczenia się lub prawu Wrighta. (…) Ponieważ deflacja wywierała presję na coraz trudniejszy do zmierzenia nominalny PKB, wykładniczy wzrost jednostek i szybki wzrost wydajności, wszystko to podniosło jakość zarobków, podczas gdy niskie stopy procentowe zwiększyły kapitalizację [giełdy]

– tłumaczyła.

Według Wood, na początku XX wieku rynek akcji był nawet trzykrotnie wyższy w stosunku do PKB.

woodBitcoin może przyćmić złoto

Wood z pewnością wie coś o przełomowych technologiach, czemu dała wyraz w mediach już wiele razy. Stała się postacią kultową w społeczności inwestorów, którzy poszukują innowacyjnych projektów.

W lutym Ark Invest osiągnęło poziom 50 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach, co było kamieniem milowym dla funduszu, który odniósł duże zyski m.in. w czasie hossy akcji Tesli.

Analityczka Ark ds. kryptowalut, Yassine Elmandjra, twierdzi, że Bitcoin może pewnego dnia przyćmić rynkową kapitalizację złota:

Jeśli spojrzeć na złoto jako kapitalizację rynkową wynoszącą 10 bilionów dolarów, Bitcoin to około 10 procent tej kwoty, (…) można śmiało powiedzieć, że istnieje duża szansa, że ​​Bitcoin znacznie przechwyci [kapitalizację rynku] złota.

Tagi
bitcoin btc cathie wood kryptowaluty złoto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.