Grimes sprzedawała swoje tokeny NFT za ok. 6 mln USD

Blockchain Wiadomości musk nft

Dotąd pisaliśmy o tym, jak na rynek kryptowalut wpływa Elon Musk. Okazuje się jednak, że jego życiowa partnerka, artystka Grimes, […]

bitbay zonda

Dotąd pisaliśmy o tym, jak na rynek kryptowalut wpływa Elon Musk. Okazuje się jednak, że jego życiowa partnerka, artystka Grimes, także zaczyna korzystać z dobrodziejstw blockchaina. W niedzielę zaprezentowała swoją cyfrową kolekcję dzieł sztuki zatytułowaną „WarNymph”. Na jej sprzedaży zarobiła już ponad 5,8 miliona USD.

Grimes zarabia dzięki blockchainowi

W ciągu ostatnich kilku tygodni wzrosła sprzedaż niewymienialnych tokenów (non-fungible tokens – NFT). Działają one jako unikalny rodzaj aktywów cyfrowych. Najczęściej reprezentują prawa do danego dzieła sztuki (np. piosenki lub obrazu). W niektórych przypadkach były już sprzedawane za miliony dolarów za sztukę, przyczyniając się tym samym do powstania nowego typu rynku sztuki o wartości ponad 100 milionów USD.

Teraz 10 NFT Grimes zostało sprzedanych za 5,8 miliona USD w mniej niż 20 minut. Piosenkarka ogłosiła aukcję na Twitterze.

 

Grimes sprzedała swoje dzieła sztuki na platformie handlowej NFT Nifty Gateway. Kolekcja powstała we współpracy z jej bratem, Mac’iem Boucherem, który współpracował z nią przy poprzednich projektach.

Pokazana w poście grafika przedstawia dziecko ze skrzydłami w kosmosie. Niektóre prace zostały ponoć zainspirowane utworami muzycznymi Grimes.

Tytułowe WarNymph to dziecko, które reprezentuje „stan nieskończonego niemowlęctwa, w którym zrzuca swoją starą skórę zepsucia” i „walczy z niszczycielską siłą przestarzałych pomysłów i systemowego rozkładu, który zagraża przyszłości”.

Piosenkarka planuje przekazać część dochodu Carbon 180, organizacji non-profit zajmującej się redukcją emisji dwutlenku węgla.

Warto dodać, że to nie koniec nowego biznesu Grimes. Jej obecna kolekcja NFT jest jedną z wielu, które planuje wkrótce sprzedać. Przyznała już, że w ramach projektu ​​tworzy mityczny wszechświat zwany Oth3rkin. Postać WarNymph będzie ewoluowała i pokazywana w nowych formach w kolejnych odsłonach cyklu.

Grimes to jednak przede wszystkim piosenkarka. W sierpniu 2014 r. magazyn Pitchfork umieścił jej singiel „Oblivion” na pierwszym miejscu swojej listy „200 dotychczas najlepszych piosenek dekady (2010-2014)”. Utwór znalazł się w październiku 2019 r. na drugim miejscu listy „200 najlepszych piosenek 2010.” Jak dodaje Wikipedia, „kolejnym albumom artystki, tj. Visions, Art Angels oraz Miss Anthropocene magazyn przyznał elitarne wyróżnienie „Najlepszy nowy album / muzyka”.

grimesNFT

Piosenkarka może zostać co prawda uznana za jedną z pionierek, ale zarazem nie jest pierwszą artystką zarabiających na NFT. Przykładowo w lutym grafik Chris Torres sprzedał NFT „Nyan Cat” za prawie 600 000 USD.

Tokeny cyfrowe reprezentujące dzieła sztuki stają się częścią coraz bardziej ekskluzywnego rynku. Muzycy i graficy coraz częściej sięgają po tego typu narzędzia, by szybko sprzedać prawa do swoich produktów.

Tagi
Blockchain Elon Musk Grimes NFT tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.