Andreas Antonopoulos: przyszłość ETH jest niepewna

Ethereum Wiadomości płaty eth

Andreas Antonopoulos wszedł ostatnio na temat przyszłości Ethereum. W nowym wywiadzie dla Real Vision powiedział, że ogromna liczba potencjalnych przypadków […]

bitbay zonda

Andreas Antonopoulos wszedł ostatnio na temat przyszłości Ethereum. W nowym wywiadzie dla Real Vision powiedział, że ogromna liczba potencjalnych przypadków użycia sieci sprawia, że ​​trudno jest dokładnie określić, co czeka ten rewolucyjny projekt.

Andreas Antonopoulos: nie wiem, jaka przyszłość czeka ETH

Andreas Antonopoulos stwierdził, że Ethereum to bardzo wszechstronny projekt. Oznacza to jednak pewne potencjalne problemy.

– Koszt jest taki, że aby system mógł ewoluować, musi mieć dużo szybszą iterację. Na tej ścieżce [ETH] będzie się wielokrotnie potykać. Będziesz widział spektakularne i katastrofalne straty – powiedział.

Dodał, że Ethereum „jest to w stanie zbadać najdalsze obszary innowacji, w które Bitcoin nie chce się zapuszczać lub nie powinien, ponieważ podważyłoby to jego podstawową funkcję generowania zdrowych pieniędzy, które są odporne nawet na ataki z poziomu państwa”.

– Przyszłość Ethereum jest oczywiście dużo bardziej niepewna niż Bitcoina. A to dlatego, że przypadki użycia Ethereum są o wiele bardziej otwarte. Jest to programowalny łańcuch bloków z tak wieloma różnymi możliwościami (…). Czy to ICO, jak to było w 2017 roku? Czy to inne tokeny, jak miało to miejsce krótko przed i wkrótce po tym? Czy to zdecentralizowane finanse (…)? Czy to niewymienialne tokeny? Odpowiedź jest prosta: wszystko powyższe – odpowiedział.

AntonopoulosZaakceptuj dobre i złe strony

Najważniejsze jest to, że musimy zaakceptować zarówno dobre, jak i złe strony nieskrępowanej, szeroko otwartej innowacji. Teraz obserwujemy największy poziom innowacji w kryptografii, systemach rozproszonych i usługach finansowych, jaki widzieliśmy w ciągu ostatnich 300, 400 lat… A jednocześnie widzimy najbardziej zuchwałe oszustwa i schematy Ponziego, piramidy, kradzieże, które mają miejsce. Wielu naiwnych kupujących i inwestorów zostaje oszukanych. Jest w tym dużo defensywności – wytłumaczył swój punkt widzenia.

Innymi słowy, Antonopoulos wskazuje na fakt, że Ethereum ma przed sobą niepewną przyszłość. Może rozwinąć się w Internet nowego typu, ale może też zagubić się w innowacjach.

Dziś 1 ETH kosztuje jednak aż 1 541 USD, czyli ponad 3 proc. więcej niż 24 h wcześniej. W skali 7 dni kryptowaluta staniała o 5 proc.

Tagi
Andreas Antonopoulos Antonopoulos ETH Ethereum ethereum Antonopoulos

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.