Ripple buduje platformę do emitowania NFT

Ripple ripple nft

Procesor płatności oparty na blockchainie, Ripple, postanowił zainteresować się rynkiem NFT. Projekt ogłosił utworzenie nowego funduszu o wartości 250 milionów […]

bitbay zonda

Procesor płatności oparty na blockchainie, Ripple, postanowił zainteresować się rynkiem NFT. Projekt ogłosił utworzenie nowego funduszu o wartości 250 milionów dolarów. Celem będzie wsparcie inicjatywy związanej z NFT.

Ripple stawia na NFT

Ripple ogłosiło nowy projekt na Twitterze:

Niezwykle cieszy nas możliwość uruchomienia naszego Funduszu dla twórców o wartości 250 milionów dolarów, aby umożliwić twórcom odkrywanie nowych przypadków użycia #NFT na #XRPLedger i głębsze zaangażowanie społeczności, na których im zależy.

Aby zrealizować projekt, Ripple planuje współpracować z artystami i platformami handlowymi, aby zapewnić im wsparcie finansowe, kreatywne i techniczne, jakiego mogą potrzebować przy emisji NFT.

Warto dodać, że nowa inicjatywa wynika z partnerstwa z agencją kreatywną VSA Partners i platformami NFT, takimi jak mintNFT i Mintable.

ripple nft

NFT

Branża NFT przeżywa rozkwit trwający od początku bieżącego roku. Co ciekawe, pierwsze niezamienne tokeny ujrzały światło dzienne kilka lat temu. Dziś są uznawane już za kultowe. Przykładem może być kolekcja CryptoPunks, której części są sprzedawane na aukcjach po gigantycznych cenach. Przykładowo, w maju kolekcja dziewięciu tokenów z serii została sprzedana za 16,9 miliona dolarów. Miało to miejsce podczas aukcji w Christie’s, słynnym domu aukcyjnym w Nowym Jorku.

To jednak jeszcze nic. Przypomnijmy, że swoje NFT emitują też znani muzycy czy sportowcy. Wystarczy wymienić legendę piłki nożnej Toma Brady’ego, gwiazdę hip-hopu Eminema, zespół Megadeth czy polską grupę Behemoth. NFT wyemitowała też formacja Kings of Leon, która w ten sposób uatrakcyjniła premierę swojej ostatniej płyty. Poza tym swój NFT sprzedała Grimes, wokalistka i była partnerka życiowa Elona Muska. Niedawno wyemitowano też NFT Freddiego Mercurego, nieżyjącego lidera Queen.

Co jednak ciekawe, nie wszystkie emisje kończą się sukcesem. Zawodowy wrestler i aktor John Cena przyznał, że fani kupili tylko 7,4% jego tokenów.

Dużo mówię o porażce – ten pomysł się nie powiódł. Ja i ludzie z WWE myśleliśmy, że 1000 dolarów [za pakiet] to uczciwa cena. Myliliśmy się. Całkowicie się myliliśmy – powiedział mediom Cena.

NFT są obecnie certyfikatami praw własności do grafik, dzieł sztuki, utworów muzycznych, gadżetów czy klipów video.

Tagi
Blockchain NFT Ripple ripple nft tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.