za
token kings of leon

Kings of Leon wyemitują swoje tokeny NFT

Binance Launchpool

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W najbliższy piątek zespół Kings of Leon wyda swój nowy album, zatytułowany “When You See Yourself”. Okazuje się, że muzycy podążają za nowymi trendami i ich najnowsza muzyka zostanie wydana w formie niezamiennego tokenu (NFT). Czy token Kings of Leon podbije scenę?

 Token Kings of Leon jako NFT

Seria cyfrowych produktów została nazwana „NFT Yourself”. Zespół wyemituje łącznie trzy rodzaje tokenów. Pierwszy typ to specjalne, cyfrowe wydanie nowego albumu; drugi oferuje przywileje związane z występami grupy na żywo (dostęp do miejsc blisko sceny); trzeci dotyczy ekskluzywnych dzieł audiowizualnych, które wypuści zespół. Wszystkie trzy rodzaje tokenów oferują też grafikę zaprojektowaną przez współpracownika muzyków – artystę Night After Night. Inteligentne kontrakty powiązane z tokenami zostały opracowane przez YellowHeart, firmę, która chce wykorzystać technologię blockchain do przywrócenia wartości muzyce i lepszych relacji artystów z fanami.

Krótko po założeniu w 2018 r. YellowHeart wzbudziło duże zainteresowanie branży. Firma pracowała np. nad systemem, który wykorzystuje blockchertaina w procesie sprzedaży biletów na koncy. Dyrektor generalny spółki, Josh Katz, mówi, że to tylko jeden aspekt jej działalności. Firma oferuje też usługi konsultingowe dot. nowych technologii.

 token kings of leonNowa forma dystrybucji muzyki

Warto dodać, że NFT mogą okazać się dla rynku muzycznego takim samym przełomem, jakim jest streaming. Nowy album Kings of Leon wydadzą wszędzie tam, gdzie są dziś wydawane albumy – na Spotify, iTunes, Apple Music i w sklepie Amazona. Warto jednak dodać, że wersja NFT – dostępna tylko na platformie YellowHeart – będzie dawała fanom specjalne korzyściami. Token, w cenie 50 USD, zawiera np. poruszającą się okładkę albumu i linki, które pomogą fanom pobrać nowe utwory.

Sprzedaż albumu w formie NFT rusza w piątek o godzinie 12:00. E.T. i potrwa przez dwa tygodnie. Co ciekawe, po tym czasie nie będzie już możliwości kupna NFT bezpośrednio od zespołu. Innymi słowy, tokeny staną się czymś na kształt białych kruków na rynku wydawniczym.

Przez ostatnie 20 lat – dwie stracone dekady – byliśmy świadkami dewaluacji muzyki – powiedział Katz w rozmowie z magazynem “Rolling Stone”. – Muzyka stała się świetna w sprzedawaniu wszystkiego oprócz muzyki. Doszło do wyścigu na dno, gdzie za jak najmniejsze pieniądze masz dostęp do tego wszystkiego. Wcześniej kupienie jednej piosenki kosztowało 20 dolarów.

Uważa, że ​ tokeny NFT sprawią, że współcześni fani znów będą chcieli płacić za muzykę. Token Kings of Leon będzie w tym pionierem.

– To wczesny etap, ale myślę, że w przyszłości ludzie będą wypuszczać swoje utwory w ten właśnie sposób – powiedział.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności