Powstał projekt ustawy, która szczegółowo reguluje rynek kryptowalut w USA

bitbay zonda

Projekt ustawy Lummis-Gillibrand ustanawia w kwestii kryptowalut równowagę sił pomiędzy SEC i CFTC.

Projekt ustawy Lummis-Gillibrand

Długo oczekiwana ustawa o innowacjach finansowych, mająca na celu stworzenie ram regulacyjnych dla rynku aktywów cyfrowych, została w tym tygodniu przedstawiona w Senacie Stanów Zjednoczonych.

Zgodnie z oświadczeniem ustawa, za którą stoją obie partie – Demokratyczna i Republikańska – została przygotowana przez senatorów Cynthię Lummis z Wyoming i Kirsten Gillibrand z Nowego Jorku. Jak dodano, ustawa „dotyczy jurysdykcji CFTC i SEC, regulacji stablecoinów, bankowości, opodatkowania aktywów cyfrowych i koordynacji międzyagencyjnej”.

Zdając sobie sprawę, że większość aktywów cyfrowych jest znacznie bardziej podobna do towarów niż papierów wartościowych, projekt ustawy daje CFTC wyraźną kontrolę nad odpowiednimi rynkami spot aktywów cyfrowych

– napisano.

Więcej na temat regulacji podano na antenie CNBC.

– Staramy się po prostu dopasować świat aktywów cyfrowych do naszych obecnych ram regulacyjnych. […] Spędziliśmy dużo czasu nad definicją współczesnego testu Howeya – przekazała Cynthia Lummis. Powiedziała też, że ma w planach spotkanie z przewodniczącym SEC Garym Genslerem.

– Będziemy nadal współpracować zarówno z CFTC, jak i SEC, aby upewnić się, że znaleźliśmy właściwą kombinację wykorzystania testu Howeya, aby ustalić, które z tych agencji najlepiej mogą regulować rynek kryptowalut. Uważamy, że ponieważ używamy testu Howeya, wyjdzie to dobrze. Naszym zadaniem jest zasadniczo napisanie tych ustaw, a regulatorów ich wdrożenie. Nie decydują, co mogą zatrzymać, a czego nie – powiedziała z kolei Kristen Gillibrand.

Gensler był jednak dotąd nieugięty w twierdzeniu, że większość kryptowalut to papiery wartościowe podlegające władzy jego agencji.

Projekt ustawy Lummis-Gillibrand

Co dokładnie zawiera ustawa?

Ustawa dotyczy szeregu kwestii związanych z kryptowalutami. Zleca m.in. badanie wpływu zasobów cyfrowych na środowisko, tworzy komitet doradczy ds. innowacji i zleca opracowanie wytycznych dotyczących cyberbezpieczeństwa. Tworzy również strukturę podatkową i nakazuje analizę wykorzystania zasobów cyfrowych w oszczędnościach emerytalnych.

– Stworzenie ram regulacyjnych dla nowej branży zajmuje dużo czasu – powiedziała Gillibrand. Ustawa musi teraz przejść przez senackie komisje bankowe, rolne, wywiadowcze i finansowe.

Dyrektor wykonawcza Blockchain Association, Kristin Smith, przekazała w swoim oświadczeniu na stronie internetowej stowarzyszenia:

Ponadpartyjna ustawa ogłoszona dzisiaj przez senator Lummis i senator Gillibrand stanowi kamień milowy w polityce kryptowalutowej i duży krok naprzód dla branży kryptowalut w Waszyngtonie.

Tagi
Cynthia Lummis Kirsten Gillibrand prawo Projekt ustawy Lummis-Gillibrand USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
19 420,92 USD-1,71%
EthereumETH
1085,42 USD-2,23%
TetherUSDT
1,00 USD-0,22%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,24%
Binance CoinBNB
224,13 USD-0,87%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,25%
XRPXRP
0,32 USD-2,34%
CardanoADA
0,45 USD-2,18%
SolanaSOL
33,47 USD-2,30%
HEXHEX
0,04 USD-1,67%
DogecoinDOGE
0,07 USD-2,87%
DaiDAI
1,00 USD-0,05%
TRONTRX
0,07 USD-0,36%
PolkadotDOT
6,70 USD-4,45%
LEO TokenLEO
5,70 USD-3,36%
Wrapped BitcoinWBTC
19 446,84 USD-1,88%
Shiba InuSHIB
0,00 USD-1,53%
AvalancheAVAX
16,85 USD-2,51%
Lido Staked EtherSTETH
1051,65 USD-2,22%
PolygonMATIC
0,50 USD4,78%