za

Kurs Bitcoina aktualny wykres. USD i inne waluty

Kurs Bitcoina (BTC)

Kurs Bitcoina (BTC) na tej podstronie jest aktualizowany w czasie rzeczywistym. Sprawdź aktualny kurs Bitcoina na wykresie – domyślnie wyświetlany jest kurs w dolarach (USD), ale możesz zmienić ustawienie na inne waluty, takie jak PLN czy EUR. Poniżej znajdziesz również bardziej szczegółowe wykresy przedstawiające cenę bitcoina w dolarach, złotówkach oraz euro.

USD
PLN
EUR
bitcoinBitcoin (BTC)
$ 38,493.312.33%
bitcoinBitcoin (BTC)
153,768.45 PLN2.33%
bitcoinBitcoin (BTC)
35.331,36 2.33%

Kurs bitcoina w dolarach (USD)

Poniższy wykres przedstawia aktualny kurs bitcoina w dolarach amerykańskich (USD). Wykres kursu bitcoina jest domyślnie ustawiony w interwale dziennym. Jeśli chcesz zmienić zakres czasu, obejmujący notowania kursu bitcoina (BTC), wystarczy że wybierzesz odpowiednią wartość w prawym górnym rogu wykresu. Masz do wyboru interwał dzienny; tygodniowy; 1, 3 lub 6-miesięczny; roczny; oraz całą dostępną historię notowania kursu tej kryptowaluty.

Jeśli chcesz kupić bitcoiny, to kantor bitcoin jest miejscem, w którym możesz zrobić to w prosty i bezpieczny sposób, bez zbędnych formalności.

Kurs bitcoina w złotówkach (PLN)

Na poniższym wykresie sprawdzisz aktualny kurs bitcoina w polskich złotych (PLN).

Szukasz bezpiecznego i prostego sposobu zakupu bitcoinów? Kantor bitcoin to miejsce dla Ciebie.

Kurs bitcoina w euro (EUR)

Ten wykres pokazuje aktualny kurs bitcoina w euro (EUR)

Jeśli chcesz kupić BTC szybko i bezpiecznie, odwiedź nasz kantor bitcoin online.

Aktualny kurs bitcoina

Aktualny kurs bitcoina to jeden z najistotniejszych wskaźników na rynku kryptowalut. Pierwszą kryptowalutę – często określaną “cyfrowym złotem”, można również nazwać preferowaną walutą rezerwową na rynku krypto – tak samo jak dolar amerykański w kontekście rynku światowego. Podobnie do światowej waluty, bitcoin pełni funkcje miernika wartości, gdyż kursy pozostałych kryptowalut i tokenów są z nim bezpośrednio skorelowane.

Od początku istnienia bitcoina, jego kurs charakteryzował się wysoką zmiennością. Jednak wraz z rozwojem sieci BTC, jego zmienność jest coraz mniejsza. Wielokrotnie byliśmy świadkami okresów, w których kurs bitcoina okazywał się być mniej podatny na wahania niż tradycyjne aktywa, takie jak: SP500, złoto, czy nawet niektóre waluty fiducjarne powszechnie uchodzące za stabilne.

Od czego zależy kurs bitcoina?

Przez lata, kurs bitcoina wzrastał i opadał wielokrotnie, ale jedno pozostaje niezmienne: bitcoin zapoczątkował największą nowożytną rewolucję finansową, która dzieje się na naszych oczach. Dzięki technologii blockchain, sieć bitcoina to nie tylko system transakcyjny – to jedna z najlepiej zabezpieczonych sieci komputerowych na świecie. Nic dziwnego, że wielu ludzi postrzega go jako bezpieczną przystań, sposób na zachowanie, a nawet pomnożenie wartości.

Kurs bitcoina podlega spekulacjom, więc jego wartość zależy przede wszystkim od tego jak postrzegają ją inwestorzy. Jako, że bitcoin nie jest kontrolowany przez żadne nadrzędne organizacje, jego cena jest ustalana przez wolny rynek – popyt i podaż. Co przekłada się na to, że im większe zainteresowanie inwestorów, tym większy kurs cyfrowego złota. Co wpływa na kurs bitcoina?

  • Coraz więcej osób postrzega bitcoina jako intratną inwestycję i kluczowe aktywo w budowaniu portfela inwestycyjnego na przyszłość
  • Globalna sytuacja gospodarcza, kryzysy finansowe, czy wysoka inflacja sprawiają, że deflacyjny mechanizm emisyjny Bitcoina nabiera na atrakcyjności
  • Wydarzenia makroekonomiczne, takie jak decyzje banków centralnych i polityka fiskalna silnych gospodarek (np. USA)
  • Przychylne dla zdecentralizowanego rynku i kryptowalut regulacje prawne
  • Inwestycje instytucji finansowych
  • Innowacje i aktualizacje ekosystemu bitcoina poprawiające efektywność działania sieci, zwiększające skalowalność i wprowadzające nowe funkcje
  • Akceptacje bitcoina przez dużych graczy rynku scentralizowanego
  • Wdrożenia technologii blockchain przez międzynarodowe organizacje i korporacje
  • Trudność wydobycia sieci Bitcoin
  • Psychologia rynku i emocje inwestorów

Warto zrozumieć, że kurs bitcoina jest wypadkową wielu złożonych interakcji opisanych powyżej, jak i innych czynników. Dlatego inwestorzy śledzą na bieżąco wiadomości, analizy i wydarzenia, aby lepiej zrozumieć jak bitcoin i inne kryptowalut zachowają się na wykresie. Na stronie bitcoin.pl informujemy o najświeższych wydarzeniach mających wpływ na rynek kryptowalut.

Chcesz być na bieżąco z kursami innych kryptowalut? Wszystkie aktualne notowania cyfrowych aktyw z top 1000 pod względem kapitalizacji rynkowej, znajdziesz tutaj: kursy kryptowalut.

Aktualny kurs Bitcoin

Bitcoin – historia

Bitcoin (BTC) został stworzony do obrotu cyfrowego, bez żadnych ograniczeń, bez względu na odległość między uczestnikami transakcji. Dzięki sieci Bitcoin każdy może przesłać pieniądze osobie z drugiego krańca Ziemi nawet w kilka minut.

Sieć BTC jest utrzymywane dzięki mocy obliczeniowej prywatnych i firmowych komputerów z całego świata. Obecnie nie używa się do tego zwykłych pecetów czy laptopów, a wyspecjalizowanych maszyn do górnictwa cyfrowego. Jest to najbardziej popularna kryptowaluta na świecie (wciąż jest tak, że więcej osób słyszało o samym Bitcoinie niż o tym czym są kryptowaluty, a tym bardziej blockchain). Obecnie na witrynach tysięcy sklepów i puntów usługowych na całym świecie widnieje napis “Bitcoin accepted here”. Można nim również płacić przez internet.

Powszechnie określany jest mianem waluty przyszłości. W Wall Street Journal można przeczytać, że Bitcoin to „największa rewolucja w świecie finansów od 500 lat“. Oczywiście jest wiele sprzecznych opinii na temat Bitcoina i innych kryptowalut. Dla jednych jest to rewolucja cyfrowa, inni dalej postrzegają go wyłącznie jako narzędzie przestępców – mimo że oficjalne raporty mówią inaczej.

Jednym z najważniejszych aspektów, które umożliwił Bitcoin jest tzw. trust (czyli zaufanie). Chodzi tu o taki rodzaj zaufania, gdzie nie potrzebujemy ufać żadnym scentralizowanym instytucjom emisyjnym czy nadrzędnym organom. Bitcoin to waluta zdecentralizowana czyli bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i instytucji. To waluta nieznająca granic, dostępna wszędzie tam gdzie dostępny jest Internet (lub telefonia komórkowa). Bitcoin jest walutą którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem banków i pośredników a co za tym idzie kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.

Jest to zaledwie ogólny szkic tego, czym faktycznie jest Bitcoin. Więcej na temat tego czym jest Bitcoin oraz technologii, która za nim stoi, przeczytasz tutaj -> co to jest Bitcoin?

Jeśli natomiast jesteś już zdecydowany aby wejść w posiadanie bitcoina przejdź tutaj -> Bitcoin – jak zacząć?