Kurs Bitcoin

Kurs Bitcoina (BTC) na tej stronie jest aktualizowany w czasie rzeczywistym.

Bitcoin (BTC) został stworzony do obrotu cyfrowego, bez żadnych ograniczeń, bez względu na odległość między uczestnikami transakcji. Dzięki sieci Bitcoin każdy może przesłać pieniądze osobie z drugiego krańca Ziemi nawet w kilka minut.

Sieć BTC jest utrzymywane dzięki mocy obliczeniowej prywatnych i firmowych komputerów z całego świata. Obecnie nie używa się do tego zwykłych pecetów czy laptopów, a wyspecjalizowanych maszyn do górnictwa cyfrowego. Jest to najbardziej popularna kryptowaluta na świecie (wciąż jest tak, że więcej osób słyszało o samym Bitcoinie niż o tym czym są kryptowaluty a tym bardziej blockchain). Obecnie na witrynach tysięcy sklepów i puntów usługowych na całym świecie widnieje napis “Bitcoin accepted here”. Można nim również płacić przez internet.

Powszechnie określany jest mianem waluty przyszłości. W Wall Street Journal można przeczytać, że Bitcoin to „największa rewolucja w świecie finansów od 500 lat“. Oczywiście jest wiele sprzecznych opinii na temat Bitcoina i innych kryptowalut. Dla jednych jest to rewolucja cyfrowa, inni dalej postrzegają go wyłącznie jako narzędzie przestępców – mimo że oficjalne raporty mówią inaczej.

Jednym z najważniejszych aspektów, które umożliwił Bitcoin jest tzw. trust (czyli zaufanie). Chodzi tu o taki rodzaj zaufania, gdzie nie potrzebujemy ufać żadnym scentralizowanym instytucjom emisyjnym czy nadrzędnym organom. Bitcoin to waluta zdecentralizowana czyli bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i instytucji. To waluta nieznająca granic, dostępna wszędzie tam gdzie dostępny jest Internet (lub telefonia komórkowa). Bitcoin jest walutą którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem banków i pośredników a co za tym idzie kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.

Jest to zaledwie ogólny szkic tego, czym faktycznie jest Bitcoin. Więcej na temat tego czym jest Bitcoin oraz technologii, która za nim stoi, przeczytasz tutaj.

Kurs Bitcoin – od czego jest zależny?

Kurs bitcoina zależy przede wszystkim od tego jak inwestorzy postrzegają wartość tego cyfrowego aktywa. Jako, że bitcoin nie jest kontrolowany przez żadne nadrzędne organizacje, jego cena jest ustalana przez wolny rynek – popyt i podaż. Dodatkowe czynniki to m.in.:

  • rozgłos w mediach branżowych oraz mainstreamowych, które sprawiają, że nowi inwestorzy wchodzą na rynek;
  • akceptacje bitcoina przez dużych graczy rynku scentralizowanego;
  • wdrożenia technologii blockchain przez międzynarodowe organizacje i korporacje;
  • przychylne dla zdecentralizowanego rynku i kryptowalut regulacje prawne;
  • trudność wydobycia sieci Bitcoin;
  • wydarzenia polityczne i ogólnoświatowe

Jeśli chcesz kupić bitcoiny, to kantor bitcoin jest miejscem, w którym możesz zrobić to w prosty i bezpieczny sposób, bez zbędnych formalności.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kursami innych kryptowalut, to wszystkie aktualne notowania cyfrowych aktyw z top 1000 pod względem kapitalizacji rynkowej, znajdziesz tutaj: kursy kryptowalut.

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

cardano na bitbay
Black Friday Promotion