Spis treści

Sezon na altcoiny nie nastąpi – uważa Peter Brandt

Wielu inwestorów kryptowalut nadal czeka na sezon altcoinów, czyli dużą hossę na pozostałych cyfrowych walutach poza Bitcoinem. Znany trader Peter Brandt uważa jednak, że wszyscy oni będą zawiedzeni. W swoim nowym tweecie przyznał, że nie wierzy w domniemany potencjał altcoinów. Uważa, że inwestorzy grający pod ich wzrosty zawiodą się!

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/altcoiny-peter-brandt/

 

Handel certyfikatami OZE za pomocą blockchaina

Firma Clearway Energy Group z siedzibą w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna realizację pilotażowego programu handlu certyfikatami związanymi z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Całość ma być oparta na technologii blockchain – o projekcie poinformował 28 czerwca Bloomberg.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/blockchain-oze/

 

Szef Stellar spowodował upadek Mt. Goxa?

Ciekawostka, o której może mało kto z was wie: Jed McCaleb współtwórca Stellar, był założycielem Mt.Gox. Teraz byli klienci tej upadłej w 2014 roku giełdy pozywają go za zaniedbania administracyjne, których ponoć dopuścił się przed sprzedażą platformy Markowi Karpelesowi. Ponoć już w 2010 r. wiedział o problemach Mt. Goxa związanych z bezpieczeństwem i nie ujawnił tych informacji.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/stellar-mt-gox/

 

Iran skonfiskował 1000 koparek do wydobycia Bitcoinów

Po akcji służb z 27 czerwca rzecznik Ministerstwa Energii powiedział, że operacje wydobywcze kryptowalut destabilizują sieć energetyczną i negatywnie wpływają na dostęp do energii elektrycznej dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Ostrzegł, że rząd będzie kontynuował tego typu działania. Według Radia Wolna Europa lokalne władze skonfiskowały ostatnio około 1000 maszyn do wydobywania Bitcoinów. Koparki były zlokalizowane w dwóch opuszczonych fabrykach.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/iran-mining/

 

MFW twierdzi, że banki centralne mogą w przyszłości emitować cyfrowe waluty

Zgodnie z opublikowanym ostatnio raportem, MFW i Bank Światowy przeprowadziły ankietę na temat rozwoju fintech. Oba podmioty zwróciły się z prośbą o odpowiedzi w tym zakresie do instytucji finansowych we wszystkich krajach członkowskich. Odpowiedziało 96 z nich. Raport sugeruje, że zarówno gospodarki wschodzące, jak i gospodarki rozwinięte rozważają już opcje powstania walut cyfrowych banku centralnego.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/mfw-cbdc/

 

Tagi
bitcoin news Blockchain codzienne wiadomości codzienne wiadomości z rynku kryptowalut crypto newsy kryptowaluty Kryptowaluty wiadomości newsy kryptowaluty wiadomości wiadomości bitcoin

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.