Spis treści

Edward Snowden wypowiedział się o głównym problemie Bitcoina

Edward Snowden jest postacią tyle znaną, co jednocześnie kontrowersyjną. Po raz kolejny wypowiedział się jednak na temat Bitcoina. W czasie konferencji Bitcoin2019 zauważył, że kryptowaluta cierpi z powodu braku prywatności. – Brak prywatności jest egzystencjalnym zagrożeniem dla Bitcoina. Jest to jedyna ochrona użytkowników przed zmianami politycznymi – powiedział Snowden. Dodał też, że sam jest zwolennikiem kryptowalut i płaci nimi, kiedy jest w stanie.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/edward-snowden-bitcoin/

Indie uderzają w kryptowaluty

Dalsze problemy krypto-inwestorów w Indiach. Koinex, giełda kryptowalut, która była kiedyś największą platformą tego typu w Indiach pod względem wolumenu, zamyka się z powodu presji regulacyjnej – potwierdzili jej pracownicy. W poście na blogu opublikowanym 27 czerwca Rahul Raj, dyrektor generalny Koinex, powiedział, że firma nie ma innego wyjścia, jak zawiesić handel na czas nieokreślony.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/indie-uderzaja-w-kryptowaluty/

Liczba bitomatów wciąż rośnie

Według najnowszych statystyk, w około 90 krajach jest obecnie zamontowanych 5 006 samodzielnych BTM, za pomocą których użytkownicy kryptowalut mogą kupować lub sprzedawać Bitcoiny (BTC). Niektóre maszyny oferują jednocześnie obie usługi.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/bitomaty-na-rynku-btc/

Niemcy myślą o emisji narodowej kryptowaluty

Koalicja rządząca krajem w opublikowanym wcześniej oryginalnym komunikacie ujawniła, że ​​chce używać technologii blockchain do wykonywania różnych zadań publicznych, takich jak usługi administracyjne, elektroniczne rejestry zdrowia, ochrona dokumentów i szeroko rozumiana rejestracja. Ponadto myślą o emisji narodowej kryptowaluty.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/niemcy-plany-narodowej-kryptowaluty/

Szczepan Bentyn komentuje sytuację kopalni kryptowalut w Iranie

Media informują, że władze Iranu biorą pod uwagę wyłączenie prądu kopalniom kryptowalut, które znajdują się na terenie kraju. Poinformował o tym Mostafa Rajabi Mashhadi, urzędnik w irańskim Ministerstwie Energii. Te doniesienia skomentował Szczepan Bentyn (prezes Pracowni Nowych Technologii): – Z naszych ustaleń wynika, że doniesienia dotyczące sytuacji kopalni kryptowalut zlokalizowanych w Iranie dotyczą wyłącznie działalności prowadzonych tam nielegalnie. Natomiast serwerownia Pracowni Nowych Technologii zlokalizowana jest w specjalnej strefie ekonomicznej wydzielonej dla Blockchain Data Center. Posiadamy koncesję i nasze działania na terenie Iranu są prowadzone jak najbardziej legalnie.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/szczepan-bentyn-komentuje-sytuacje-w-iranie/

 

Tagi
bitcoin news Blockchain codzienne wiadomości codzienne wiadomości z rynku kryptowalut crypto newsy kryptowaluty Kryptowaluty wiadomości newsy kryptowaluty wiadomości wiadomości bitcoin

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.