Szczepan Bentyn pnt

Szczepan Bentyn komentuje sytuację kopalni kryptowalut w Iranie

Bitcoin

Wczoraj pisaliśmy o potencjalnych problemach, jakie mogą dotknąć kopalnie kryptowalut w Iranie. Dziś poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie prezesa Pracowni Nowych Technologii Szczepana Bentyna. PNT to firma, która posiada własne koparki Bitcoinów zlokalizowane właśnie na terenie Iranu.

Przypomnijmy najpierw, o co dokładnie chodzi. Media informują, że władze Iranu biorą pod uwagę wyłączenie prądu kopalniom kryptowalut, które znajdują się na terenie kraju. Poinformował o tym Mostafa Rajabi Mashhadi, urzędnik w irańskim Ministerstwie Energii.

Okazuje się, że Teheran dopłaca dziś aż 1 mld dolarów rocznie do kosztów energii elektrycznej. Ponadto resort zarejestrował w ostatnim okresie skok zużycia prądu aż o 7%. To ostatnie jest ponoć skutkiem działalności górników wydobywających Bitcoiny i inne cyfrowe waluty.

Raj dla górników?

Iran przez ostatnie miesiące uchodził za raj dla krypto-górników. Na naszym portalu udowadnialiśmy już, że prawda lekko mijała się z tym wizerunkiem. Ostatnie doniesienia byłyby jednak przysłowiową kropką nad „i” oraz argumentem, by omijać ten kraj szerokim łukiem, jeśli chcemy profesjonalnie kopać kryptowaluty.

Szczepan Bentyn

Szczepan BentynO opinię i komentarz poprosiliśmy Szczepana Bentyna, którego Pracownia Nowych Technologii posiada koparki zlokalizowane na terenie Iranu. Prezentujemy poniżej całą jego wypowiedź.

“Z naszych ustaleń wynika, że doniesienia dotyczące sytuacji kopalni kryptowalut zlokalizowanych w Iranie dotyczą wyłącznie działalności prowadzonych tam nielegalnie. Nie dziwi nas zatem reakcja rządu irańskiego i popieramy każde działanie, które może przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa oraz może wesprzeć funkcjonowanie branży miningu cyfrowego w legalnych warunkach na świecie.

Serwerownia Pracowni Nowych Technologii zlokalizowana jest w specjalnej strefie ekonomicznej wydzielonej dla Blockchain Data Center. Działalność jest prowadzona przez PNT legalnie, nasz partner posiada koncesję na prowadzenie tego typu przedsięwzięcia w Iranie, co minimalizuje ryzyko ewentualnego negatywnego wpływu zapowiadanych zmian na nasz projekt. Natomiast nauczeni doświadczeniem obserwujemy sytuację i oczywiście posiadamy kilka alternatywnych rozwiązań na wypadek, gdyby warunki współpracy w Iranie miały ulec drastycznym zmianom”

– odpisał na naszą prośbę o komentarz Szczepan Bentyn, Prezes Pracowni Nowych Technologii.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Blockchain Iran kopalnia bitcoin kryptowaluty mining Pracownia Nowych Technologii Szczepan Bentyn
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.