Spis treści

Świat wita LibraCoin – kryptowalutę Facebooka

O projekcie spekulowano od dawna. Dziś wiemy w końcu konkretne informacje. Kryptowaluta będzie emitowana pod szyldem LibraCoin. Mark Zuckerberg napisał na Facebooku o projekcie: – Misją Libry jest stworzenie prostej globalnej infrastruktury finansowej dla ludzi z całego świata. Projekt jest napędzany przez technologię blockchain, a jego uruchomienie zaplanowano na 2020 rok.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/swiat-wita-libracoin/

Litecoin Foundation z własną kartą płatniczą

Litecoin Foundation łączy siły z Bibox Exchange i blockchainową firmą Ternio. Triumwirat ma stworzyć teraz fizyczną kartę debetową, która pozwoli na wydawanie kryptowalut w życiu codziennym. Nowy projekt wejdzie na rynek pod szyldem BlockCard. Umożliwi fanom cyfrowych walut na ich wydawanie w punktach handlowych. Karta ma bazować na Litecoinach.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://cryptoprofit.pl/litecoin-foundation-z-wlasna-karta-platnicza/

 

PKO BP wspiera blockchainowe startupy

Let’s Fintech with PKO Bank Polski to program, który jest dedykowany startupom z obszaru fintech. W jego ramach poszukiwane są zwłaszcza te projekty, które są dedykowane technologii blockchain. Bank poszukuje też firm, które specjalizują się w inteligentnych kontraktach, tokenizacji, ICO i… kryptowalutach.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/pko-bp-wspiera-blockchainowe-startupy/

 

Alior Bank uruchamia platformę blockchain

Platforma jest oparta na blockchainie Ethereum. Ma służyć do weryfikacji autentyczności dokumentów w formie cyfrowej, w ramach programu trwałego nośnika danych. Tym samym bank staje się jedną z pierwszych firm w Europie, która decyduje się na takie rozwiązanie.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://bitcoin.pl/alior-bank-uruchamia-platforme-blockchain/

 

Tom Lee: Bitcoin po 40 tys. USD za parę miesięcy

Lee uważa, że jeśli tylko przebijemy poziom 10 000 USD czeka nas FOMO – zjawisko strachu przed pominięciem okazji. W praktyce oznaczałoby to dynamiczne wzrosty i masowe zakupy kryptowalut przez tych inwestorów, którzy dotąd stali z boku i czekali na spadki. Efektem powyższego miałoby być nie tylko przebicie ATH, ale też nowy rekord cenowy. Bitcoin w wizji Lee miałby wkrótce kosztować 40 000 USD. Ma to mieć miejsce już wkrótce, bo przed końcem tego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://cryptoprofit.pl/bitcoin-po-40-tys-usd-za-pare-miesiecy/

Tagi
bitcoin news Blockchain codzienne wiadomości codzienne wiadomości z rynku kryptowalut crypto newsy kryptowaluty Kryptowaluty wiadomości newsy kryptowaluty wiadomości wiadomości bitcoin

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.